В Ужгороді презентують дослідження «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі»
22.11.2016
28 листопада 2016 року, о 11.30 , в місті Ужгород за адресою пл. Народна 4 (2-й поверх), в малому залі Закарпатської ОДА, Українська Гельсінська спілка з прав людини у співпраці з головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області презентують підсумки моніторингового дослідження «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі».
Видання є підсумком моніторингового дослідження, яке проводилося Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» у тісній співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та мало на меті документування фактів серйозних порушень прав людини, пов’язаних із незаконним позбавленням волі в зоні збройного конфлікту на сході України.
Дослідження ґрунтується на свідченнях тих, хто був незаконно затриманий в місцях несвободи в Донецькій та Луганській областях незаконними збройними формуваннями, матеріалах, зібраних у ході моніторингових візитів до місць несвободи на звільнених територіях, а також на інформації, отриманій від органів державної влади та з відкритих джерел.
Речники заходу:
- Біда Олексій, координатор Центру Документування Української Гельсінської спілки з прав людини;
- Алмаші Іван, Голова регіонального відділення секретаріату урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області;
- Кондратюк Борис, координатор Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород.
На основі зібраної інформації автори звіту пропонують комплекс заходів, спрямованих на припинення виявлених порушень прав людини на непідконтрольних українському уряду територіях, привернення уваги міжнародної громадськості до описаних проблем та на притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях.
В 11.00 до презентації звіту відбудеться показ однойменного документального фільму «Ті що пережили пекло». У стрічці, що є доповненням до звіту представлені факти порушень прав людини стосовно незаконно ув’язнених осіб, зокрема відеозаписи та свідчення щодо випадків нелюдського поводження та катування.
За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 066 532 48 54.
Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).
Прес-служба ГО «Закарпатська громада»
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.