Публікація

Вони казали “парєбрік”. Презентація звіту про початок окупації української Кадіївки

29April 2020

29 квітня о 12.00 УГСПЛ презентує звіт, який доводить – захоплення Кадіївки незаконними збройними формуваннями стало можливим завдяки безпосередньої участі РФ.

Кадіївка — шахтарське місто в Луганській області. 6 років місто перебуває під окупацією терористичної організації «Луганська народна республіка». До 8 звіту з серії «Історія одного міста» увійшли численні свідчення мешканців, які на власні очі бачили «гібридну» російську окупацію свого рідного міста:

«Люди, которые находились и имитировали повстанцев, они использовали нетипичную лексику, они использовали нетипичные словосочетания, которые в Донбассе не применялись. Один из них – «паребрик» ;

«…где-то в конце июня я вот утром шла и увидела…Едут такие открытые грузовики с чеченцами, груженые. Один, второй, целая колонна..».

Спікери:

Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ

Євген Шляхтін,  колишній полонений, мешканець міста Кадіївки

Трансляція презентації відбуватиметься на сторінці УГСПЛ (https://www.facebook.com/Ugspl/ ) та Українського кризового медіа-центру (https://www.facebook.com/uacrisis.ua/).

Довідково: Центр документування УГСПЛ займається історіографією подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Нині  уже задокументовані події у:

  1. Сєвєродонецьку: https://bit.ly/3eOvvsG;
  2. Мар’їнці: https://bit.ly/3cFGJ0v;
  3. Попасній: https://bit.ly/2VPWs6l;
  4. Маріуполі: https://bit.ly/2Y0Ozxx;
  5. Переможному: https://bit.ly/3eIII64;
  6. Станиці Луганській: https://bit.ly/2zpHQDj;
  7. Слов’янську: https://bit.ly/2VQY0x9.

Право знати правду – один з 4 базових елементів перехідного правосуддя. Наприкінці минулого року правозахисники презентували оновлену українську модель перехідного правосуддя (https://bit.ly/2yEriXA) задля захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту. Нині концепцію доопрацьовують в робочій групі з питань реінтеграції ТОТ Комісії з питань правової реформи при Президентові України (https://bit.ly/2S2oCdo).

 

Документування подій на Донбасі з 2014 року і до тепер відбувається в рамках програми «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук:https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: