Центр досліджень регіональної політики (ЦДРП)
03.02.2016
Незалежна дослідницька організація, створена з метою обговорення і лобію важливих для публічного життя рішень, а також організації громадського контро] прийняттям та реалізацією рішень органів державної влади та місцевого самоврядування.
Центр був створений 5 лютого 2002 р. а метою фахово покращити дослідження політичних та соціальних процесів, що відбуваються на Сумщині, в тому числі аналітичному рівні.
Основними завданнями, які ставить перед собою Центр є робота у таких напрямах:
- дослідження соціально-економічних та політичних процесів у Сумській області та за її межами;
- проведення аналітичної та експертної діяльності в галузі політичних наук;
- аналіз та прогнозування політики регіональної влади та дослідження суспільної думки про владну політику;
- розробка проектів нормативних та регламентуючих документів для органів місцевого самоврядування.
ЦДРП на початку 2002 року став ініціатором створення в Сумській області Коаліції громадських організацій “Партнерство за прозоре суспільство”, що адмініструється компанією Development Alternatives Inc. До коаліції ввійшло більше 10 громадських об’єднань, які ставлять собі за мету зменшення цинізму суспільства та окремих громадян у ставленні до корупції через внесення більшої прозорості у відносини “громадянин – влада”.
Експерти ЦДРП є депутатами Ковпаківської райради в Сумах, Краснопільської райради та Лебединської міської ради народних депутатів; є постійними учасниками засідань обласного прес-клубу реформ, авторами аналітичних матеріалів, що розміщують регіональними, так і всеукраїнськими ЗМІ.
На виборах 2002 року під час реалізації програми “Моніторинг порушення прав суб’єктів виборчого процесу” (проект МФ “Відродження”) в період з січня 2002 по травень 2002 року тісно співпрацювали з Сумською міською організацією Комітету виборців України (КВУ).
Як партнер, ЦДРП протягом 2003 р. здійснював спільно з обласним комітетом обласних організацій проект “Підвищення професійного рівня державних та комунальних за масової інформації в Сумській області”. Результатом стало прийняття 4 грудня 2003 провідними друкованими ЗМІ Кодексу журналістської етики на час проведення виборчої кампанії 2004 р., а також проведення низки експертних та соціологічних опитувань стосовно прозорості влади та довіри до ЗМІ.
В 2003 році спільно з Інститутом політики (м. Київ) ЦДРП працював над проектом “Регіональна Україна”, що передбачав зібрання з подальшим друком статистичної інформації про соціально-економічний та політичний розвиток Сумської області, а з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) працював над проектом “Регіональний портрет України”.
Сьогодні ми займаємось виявом, захистом і відстоюванням інтересів громадянського суспільства перед іншими суб’єктами політики – державою, політичними партіями, групами інтересів.
Також варто наголосити, що мета ЦДРП як мозкового центру полягає не стільки в технології лобіювання своїх продуктів, скільки в тій місії, яку Центр виконує по відношенню до громадянського суспільства і широкої громадськості в цілому, відповідно в технології відбору суспільне значимих питань. Дуже часто цю діяльність характеризують як “advocacy”.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.