«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Згідно із глобальним індексом Міжнародної конфедерації профспілок 2020, Україна віднесена до 5 категорії, тобто до країн, де відсутні гарантії прав профспілок. Суттєвою проблемою, з якою стикаються сьогодні профспілки, є дискримінація та тиск на профспілкових активістів. Щорічно реєструються порушення прав профспілок та їх об’єднань щодо забезпеченості зайнятості населення, а також проблеми, пов’язані з веденням діалогу та соціальним протестом, в тому числі права на страйк.
Прописані в законодавстві гарантії захисту прав профспілок та профспілкових діячів в реальності часто не спрацьовують і важливим є забезпечення захисту профспілкових активістів для того, щоб вони справді могли здійснювати свою діяльність. Цей висновок також може бути зроблений на підставі аналізу дотримання прав професійний спілок в Україні, який був проведений УГСПЛ у 2015 році.
За інформацією ФПУ, найбільш поширеними прикладами порушень профспілкових прав є: втручання у статутну діяльність профспілкових організацій; спротив роботодавців перерахуванню профспілкових внесків; переслідування активістів; обмеження доступу профспілкових інспекторів праці до робочих місць працівників; обмеження права на членство у профспілках та на страйк. Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) також відзначає велику кількість порушення прав профспілок.
Дослідження «Право на свободу об’єднань в професійні спілки як важлива складова захисту прав людини» присвячене аналізу актуальної проблеми права на свободу об’єднань в професійні спілки як важливої складової захисту прав людини.
Увага зосереджується на широкому колі проблемних питань від міжнародно-правової практики забезпечення та реалізації права на свободу асоціації дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій до проблемних питань реалізації прав профспілок. Розглянуті новели українського законодавства у сфері діяльності професійних спілок за період 2015 – 2020 років, проаналізовано судову практику у сфері діяльності професійних спілок за вказаний період часу.
Розкрито роль профспілок у захисті прав людини, досліджено проблемні питання реалізації
прав професійних спілок.
Дослідження може бути цікаве широкому колу читачів, хто цікавиться даною проблемою, а
також студентам вищих навчальних закладів.
Електронну версію дослідження можна знайти за посиланням.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024