Публікація

Дослідження «Право на свободу об’єднань в професійні спілки як важлива складова захисту прав людини»

Згідно із глобальним індексом Міжнародної конфедерації профспілок 2020, Україна віднесена до 5 категорії, тобто до країн, де відсутні гарантії прав профспілок. Суттєвою проблемою, з якою стикаються сьогодні профспілки, є дискримінація та тиск на профспілкових активістів. Щорічно реєструються порушення прав профспілок та їх об’єднань щодо забезпеченості зайнятості населення, а також проблеми, пов’язані з веденням діалогу та соціальним протестом, в тому числі права на страйк.

Прописані в законодавстві гарантії захисту прав профспілок та профспілкових діячів в реальності часто не спрацьовують і важливим є забезпечення захисту профспілкових активістів для того, щоб вони справді могли здійснювати свою діяльність. Цей висновок також може бути зроблений на підставі аналізу дотримання прав професійний спілок в Україні, який був проведений УГСПЛ у 2015 році.

За інформацією ФПУ, найбільш поширеними прикладами порушень профспілкових прав є: втручання у статутну діяльність профспілкових організацій; спротив роботодавців перерахуванню профспілкових внесків; переслідування активістів; обмеження доступу профспілкових інспекторів праці до робочих місць працівників; обмеження права на членство у профспілках та на страйк. Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) також відзначає велику кількість порушення прав профспілок.

Дослідження «Право на свободу об’єднань в професійні спілки як важлива складова захисту прав людини»  присвячене аналізу актуальної проблеми права на свободу об’єднань в професійні спілки як важливої складової захисту прав людини.

Увага зосереджується на широкому колі проблемних питань від міжнародно-правової практики забезпечення та реалізації права на свободу асоціації дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій до проблемних питань реалізації прав профспілок. Розглянуті новели українського законодавства у сфері діяльності професійних спілок за період 2015 – 2020 років, проаналізовано судову практику у сфері діяльності професійних спілок за вказаний період часу.
Розкрито роль профспілок у захисті прав людини, досліджено проблемні питання реалізації
прав професійних спілок.
Дослідження може бути цікаве широкому колу читачів, хто цікавиться даною проблемою, а
також студентам вищих навчальних закладів.

Електронну версію дослідження можна знайти за посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: