Публікація

Електронна версія дослідження судової практики «PRECEDENT UA – 2016»

У цій збірці представлені результати дослідження «Precedent UA – 2016», проведеного Українською Гельсінською спілкою з прав людини спільно з Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо застосування українськими судами 116 рішень Європейського суду з прав людини проти України за статтею 5 (право на свободу) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на основі даних Єдиного державного реєстру судових рішень України за період з 1 січня 2006 року по 2 серпня 2016 року. Дослідження розраховане на суддів, адвокатів, прокурорів, юристів, правозахисників, аспірантів та студентів юридичних факультетів, науковців, дослідників, широку громадськість.

Передмова Аркадія Бущенка

Це друге видання, яке присвячене використанню національними судами практики Європейського суду з прав людини. Цього разу разом із Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних і кримінальних справ УГСПЛ провела дослідження використання підходів Європейського суду до застосування статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає, що проблема виконання рішень Європейського Суду не зводиться винятково до внесення відповідних змін до законів. Проблема більш широка та складна: це зміна підходів до вирішення певних питань, зміна поглядів на проблему і загалом зміна парадигм у правовій культурі суспільства. І тут головну роль відіграють юристи, насамперед судді, які впроваджують підходи, що ґрунтуються на концепціях прав людини, в щоденну практику. Ми цінуємо зусилля суддів у цьому напрямку й не можемо не відзначити значний прогрес у розвитку судової системи з погляду застосування практики Європейського Суду. І хоча такі підходи ще не стали звичними для всього суддівського корпусу, коло суддів, які використовують рішення ЄСПЛ, постійно зростає.
Враховуючи сучасну тенденцію огульної критики судової системи та суддів, ми вважаємо дуже своєчасним висловити вдячність і повагу до тих суддів, які підтримують послідовний рух до впровадження стандартів прав людини в судову практику України.
УГСПЛ і далі буде досліджувати роль суддів у імплементації практики ЄСПЛ.

Повний текст збірки тут

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: