Публікація

Звіт з впровадження Політики гендерної рівності та недискримінації УГСПЛ в 2016 році

Восени 2015 року Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) найняла гендерну експертку, яка у співпраці з керівництвом Спілки, розробила організаційну Політику гендерної рівності та недискримінації, застосування якої розпочалося в 2016 році.

УГСПЛ зобов’язується не тільки дотримуватися Політики та просувати її на робочому місці та під час імплементації проектів, а й проводити внутрішні інформаційні та просвітницькі кампанії, спрямовані на підвищення рівня обізнаності членів організації про цю Політику. Так, у результаті опитування працівників і працівниць у грудні 2015 року було вирішено провести 3 тренінги на гендерну тематику, які стосувалися таких питань як: гендерні питання загалом і на ринку праці зокрема; гендерні питання у медіа, недискримінаційна лексика, сексистські жарти; методологія гендерного аналізу, кращі практики політики рівних можливостей.

Навесні 2016 року ці тренінги було організовано. А у липні 2016 року методом онлайн анкетування було проведено анонімне опитування працівників і працівниць УГСПЛ щодо їхнього ставлення до проведених тренінгів, а також подальших пропозицій стосовно роботи гендерної експертки.

За результатами опитаних у липні 2016 року працівниць і працівників УГСПЛ варто зазначити, що керівництву організації, аби довести позитивне ставлення до гендерної та недискримінаційної політики і бажання втілювати її засади, доцільно було б звертати більшу (додаткову) увагу на положення цієї політики.

З’ясувалося, що майже дві третини опитаних у липні 2016 року працівників і працівниць УГСПЛ стикаються у своїй роботі із тематикою гендерної рівності. Передусім, це – співпраця із організаціями, які займаються забезпеченням гендерної рівності, робота у проектах, які стосуються гендерної тематики, а також – консультування людей стосовно рівних прав і можливостей. Тому слід поглиблювати фахові знання з цієї тематики, адже інтерес до рівних прав і можливостей в опитуванні було артикульовано.

Разом з тим, деякі працівники і працівниці УГСПЛ відповіли, що не відвідали жодного із 3 запропонованих гендерних тренінгів, передусім, через брак часу, завантаженість іншими справами. Тому було б доцільним включити гендерні аспекти до інших тренінгів для персоналу, аби додатково проінформувати про гендерну політику УГСПЛ.

Окрім того, восени 2016 року стартував спеціальний проект УГСПЛ «Правозахисниці, які змінюють Україну» – серія інтерв’ю, які розміщуються двічі на місяць на веб-сайті організації, з активістками, які працюють у різноманітних сферах правозахисту.

Звіт з впровадження Політики гендерної рівності та недискримінації УГСПЛ в 2016 році

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: