Публікація

Невиконання рішення національного суду (стягнення допомоги по догляду за дитиною)

Доброго дня! Протягом 2009-2012 років судами ( районний суд, апеляційний суд, вищий адміністративний суд) розглядалась справа про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. За результатом розгляду такого спору було прийнято рішення про задоволення позовної вимоги та виданий відповідний виконавчий лист, який направлявся для виконання до органів державної виконавчої служби. Через деякий час поштою отримано постанову про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання. Постанова про закінчення виконавчого провадження мотивовано тим, що боржник – управління праці та соціального захисту рішення суду не виконано з поважних причин, а саме, відсутність бюджетного фінансування унеможливлює виконання рішення. Чи правомірні дії державного виконавця, якщо ні то куда ще можна звертатись? Дкую!

Відповідь
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, регулюються Законом України «Про виконавче провадження від 21.04.1999 року № 606-ХІV.
Згідно ст. 33 вказаного Закону, за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також встановлення чи про зміну способу і порядку виконання. Рішення про відстрочку або розстрочку виконання, встановлення чи зміну способу і порядку виконання повинно бути прийнято у 10-денний строк і може бути оскаржено у встановленому порядку. По інших рішеннях відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання не допускаються.
Водночас відсутність коштів не може бути підставою невиконання рішення суду, де боржник є державна установа. Відповідно у Вашому випадку є сенс звернутися із заявою до Європейського суду з прав людини щодо тривалого невиконання рішення суду. З метою більш детальної консультації з приводу Вашої справи можете звернутися до Української Гельсінської спілки з прав людини за тел. +380443839519 або написати лист на адресу [email protected]

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: