Житлові сертифікати: хто їх може отримати та як оформити
Громадяни, чиє житло було зруйноване або значно постраждало внаслідок обстрілів, можуть отримати житловий сертифікат. Він...
15 March 2024
14.03.2015
Я проживаю в учнівському гуртожитку училища,оплачую згідно договору та калькуляції затвердженої директором закладу. Під час планової перевірки КРУ виявило ,що бухгалтерія не правильно розробила калькуляцію за проживання і приписало доплатити мені за 2 минулі роки суму 1500 грн.Бухгалтерія зобовязує мене сплатити цю суму ,чи законно це? Стверджуючи що приписали інспектори КРУ 7 Дякую.
Відповідь
• Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 23.07.2010 N 736/902/758 передбачається, що Платі послуги, тобто в даному випадку оплата за гуртожиток надається на підставі договору.
• Оскільки оплата за гуртожиток здійснюється згідно договору, то за статтею 632 Цивільного Кодексу України ціна на послугу, у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
• Згідно наказу Міністерства освіти, молоді та спорту, Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я N 284/423/173 від 28.03.2011 «Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності» конкретний розмір плати за проживання в гуртожитках встановлюється керівником вищого навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом студентів.
• За пунктом 2 статті 632 Цивільного Кодексу України Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
• Отже, якщо в договорі не передбачена зміна розміру оплати за гуртожиток, нарахування боргу є незаконним.
• Щодо умов, передбачених законом, то наказ Міністерства освіти, молоді та спорту, Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я N 284/423/173 від 28.03.2011 «Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності» передбачає, що граничний розмір плати за проживання в студентських гуртожитках для студентів, абітурієнтів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації – 40 відсотків розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії вищих навчальних закладів. Тобто, якщо розроблена калькуляція перевищує 40 відсотків нарахування боргу є незаконним.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Громадяни, чиє житло було зруйноване або значно постраждало внаслідок обстрілів, можуть отримати житловий сертифікат. Він...
15 March 2024
З 1 серпня 2023 року Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо...
06 November 2023
Процес спадкування і до війни викликав чимало питань, а тепер набуває все більшої актуальності –...
26 October 2023
Попри те, що можливість оформлення житлової субсидії існує вже чимало років поспіль, у громадян час...
20 October 2023