Як цивільним отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни: пояснення юриста
Ігор Арендар та Євгенія Ус через російську агресію отримали травми, які лікують досі, та другу...
10 November 2023
17.10.2014
Згідно ЗУ “Про статус і соц.захист громадян, які постраждалии внасл. ЧАЕС” та ПКМУ №936 від 20.09.2005р.громадяни які постраждали внаслідок ЧАЕС мають право на відшкодув. 100-або-50-процентної вартості проїзду один раз на рік до будь-якого населеного пункту України і назад. Чи маю я право на отримання відшкодування вартості проїзду туди і назад до окупованого Криму. Вартість проїзних квитків у російських рублях. Якшо маю право на повенення вартості проїзду до окупованого Криму, то яку суму мені повинні нарахувати та виплотити у районному управлінні соц. захисту, та яким законодавчим актом керуватись. Дякую за відповідь.
Відповідь
Крим згідно з ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (надалі – Закон) визнається тимчасово окупованою територією.
Відповідно до ст. 1 Закону, тимчасово окупована територія України (далі – тимчасово окупована територія) є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.
Відповідно до пункту 19 статті 20 та пункту 4 статті 21 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” громадяни, віднесені до категорії 1 та 2 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на 100- або 50-процентну знижку вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.
Тобто, громадянин, придбавши квиток в зазначений транспортний засіб, має право доїхати до пункту призначення за цим квитком та право на компенсацію 100-або 50-процентну вартість проїзду тільки до одного населеного пункту України (а не декількох, тобто без врахування пересадок) і назад на підставі відповідних проїзних квитків. Законом передбачено проїзд не у зворотному напрямку, а саме назад, тобто, звідти – куди приїхав громадянин.
Враховуючи вимоги Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи вважаємо, що Ви маєте право на відшкодування вартості проїзду один раз на рік міжміським залізничним транспортом громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1 та 2, за вартістю квитка купейного або плацкартного вагону без врахування категорії (поїзду, вагону).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Ігор Арендар та Євгенія Ус через російську агресію отримали травми, які лікують досі, та другу...
10 November 2023
З 1 серпня 2023 року Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо...
06 November 2023
Вступна кампанія до закладів вищої освіти триває й абітурієнти щодня стикаються з питаннями щодо вступу....
23 June 2023
Після початку повномасштабної війни в Україні чимало людей стали отримувати один з видів соціальної допомоги...
15 June 2023