Помилки в трудовій книжці при оформленні пенсії: як їх виправити?
При оформленні пенсії люди зіштовхуються з досить частими відмовами, які пов’язані з помилками при оформленні...
19 May 2023
02.03.2015
Мені 51 рік, на роботу не беруть навіть низькооплачувану. а якщо беруть, то без оформлення і на мізерну оплату.Крім того у мене проблеми із зором, лікар сказала. що мені положено 3 група, але вимагає лікарняну карточку дитячу ( карточка залишилась в СРСР), крім того лікар з обласної лікарні не підписує діагноз (дистрофія рогівки, 0,02% зору лівого ока) і ще супутні діагнози і групи по інвалідності не дають. Як мені вижити?
Відповідь
1. Якщо у Вас дійсно дистрофія рогівки ока із гостротою 0.02, то Ви можете претендувати на ІІІ групу інвалідності. Більш детально про встановлення групи інвалідності можна дізнатись тут: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0516-04; http://www.minjust.gov.ua/11521
2. Однак, інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи (МСЕК) Міністерства охорони здоров’я України.
3. Медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб інваліда, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності (більш детально – http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/83-92-%D0%BF ).
4. Тобто Ви повинні пройти певний курс лікування і в разі, якщо воно виявилось неефективним і гострота зору залишилась попередньою, то Ви можете претендувати на проходження МСЕК.
5. Лікування Вашого типу захворювання здійснюється згідно Протоколу надання медичної допомоги хворим з дистрофією рогівки (Наказ МОЗ від 15.03.2007 № 117 http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20070315_117.html).
6. Судячи з Вашого запиту, Вас просили надати дані з дитячої карти у зв’язку з тим, що Ваше захворювання вперше себе могло проявити у віці до 18 років. Тобто у такий спосіб встановлюється початок та розвиток захворювання (більш детально – http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/83-92-%D0%BF ).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
При оформленні пенсії люди зіштовхуються з досить частими відмовами, які пов’язані з помилками при оформленні...
19 May 2023
На початку квітня Міністерство цифрової трансформації повідомило, що Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до ряду...
14 April 2023
Доброго дня Скажіть будь ласка, чи має право бібліотекар зі стажем роботи38 років право на...
23 March 2017
Працівники громадської приймальні Гельсінської спілки у Сумах розповідають про власний досвід отримання письмових відповідей від...
15 August 2016