Публікація

Питання юристу від Шостак Юрій

1. Чи підлягає негайному виконанню рішення суду про виплату працівникові заробітку за час вимушеного прогулу? (згідно ст.235 КЗпП України негайному виконанню підлягає лише рішення суду про поновлення на роботі працівника. А це два різні рішення)
2. Якщо працівник поновлюється на роботі згідно рішення суду негайно, а роботодавець планує подати апеляцію. Яким чином тоді вирішується доля працівника в разі задоволення апеляції та визнання звільнення працівника законним?
3. Спір про поновлення на роботі розглядався в порядку адміністративного судочинства, оскільки відповідачем був орган державної влади. Чи передбачено в такому випадку негайне виконання рішення суду про поновлення на роботі?

Відповідь юриста:

1)    Негайному виконанню підлягає рішення про поновлення працівника на роботі. Якщо суд прийме рішення про поновлення Вас на роботі й оплату вимушеного прогулу, то воно підлягає негайному виконанню. 

Статтею 236 КЗпП України встановлено, що у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки. У випадку невиконання цього обов’язку добровільно, рішення суду підлягає виконанню у примусовому порядку.

2)    У разі визнання вашого звільнення законним, роботодавець повинен провести з вами повний розрахунок і видати належно оформлену трудову книжку в день звільнення. Якщо в день звільнення ви не працювали, то кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення Вами вимоги про розрахунок.

У разі невиплати з вини роботодавця належних Вам сум при відсутності спору про їхній розмір, роботодавець повинен виплатити Вам ваш середній заробіток за весь час затримки або різницю в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи по день фактичного розрахунку (Статті 47, 116 та 117 КЗпП).

3)    Вимоги КЗпП поширюється в тому числі й на роботодавця – державний орган.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: