Що робити, якщо затримали необґрунтовано: поради юристів
На сьогодні трапляється багато випадків необґрунтованих затримань осіб з боку правоохоронних органів. Що робити, якщо...
02 February 2024
02.03.2013
Самовольно присвоивший себе должность председателя садового товарищества (при поддержке меньшинства) П. создает свое правление, параллельно уже существующему. И обвиняет в судах настоящего председателя Н., избранного большинством, в подделке подписей “за” избрание Н. Сам же П. на суды не приходит. П. бравирует тем, что его сын работает начальником УГРО в областном управлении милиции. Против председателя Н. было возбуждено уголовное дело по факту подделки протокола и подписей с собрания, на котором он был избран. У Н. и некоторых членов его правления был произведен обыск. Несмотря на то, что суд постановил отменить постановление о возбуждении уголовного дела в отношении Н., П. продолжает самочинствовать. Считая тех, кто его не поддерживает и не платит деньги его правлению должниками, П. обрезал им электричество (это целая улица, в том числе и я), и собирается обрезать воду. Как мы можем защитить свои права?
Відповідь
Згідно з ст. 22 закону “Про громадські об’єднання”, втручання органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб у діяльність громадських об’єднань, так само як і втручання громадських об’єднань у діяльність органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, не допускається, крім випадків, передбачених законом.
У листі Національної комісії регулювання електроенергетики України від 14.01.2003 року N Щ-109-59 «Щодо надання роз’яснень про садівниче товариство» зазначено, що садові товариства (далі – СТ) є специфічними самоврядними об’єднаннями громадян для спільного здійснення своїх потреб, пов’язаних з сільськогосподарським виробництвом на своїх садових ділянках. Вони мають повну господарську самостійність у провадженні своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариства.
Згідно з листом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 11.10.2004 року N 6978 «Про організаційно-правову форму садового товариства», виходячи з визначення обслуговуючого кооперативу, яке наведене в статті 2 Закону України “Про кооперацію”, визначено, що садівницькі товариства відносяться до обслуговуючих кооперативів. Відповідно до цього, садове товариство підлягає державній реєстрації на умовах, встановлених для державної реєстрації кооперативів.
Захистити свої права ви можете шляхом ініціювання судових справ проти П., а також шляхом виключення його зі складу садового товариства.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
На сьогодні трапляється багато випадків необґрунтованих затримань осіб з боку правоохоронних органів. Що робити, якщо...
02 February 2024
Особливий режим роботи у судах запроваджено з 16 березня. УГСПЛ виокремила найголовніше з інформаційного листа...
04 May 2020
07 February 2016