Публікація

Щодо права одинокої матері на поліпшення житлових умов

Я-одинока мама.Проживаю в одній кімнаті. Виховую трьох дітей віком 13років,5 років та 8 місяців(діти різного полу).Стою в черзі на житло.неодноразово зверталась у міськраду -безрезультатно .Маю можливість внести половину вартості житла.За Законом України багатодітним сім,ям 50% вартості житла компенсують бюджетними коштами.Дякую.

Відповідь
Згідно ст. 45 Житлового кодексу, ви як одинока мати, визнаєтесь такою, що потребує поліпшення житлових умов першочергово.
Якщо ви вже знаходитесь на квартирному обліку, але органи місцевого самоврядування не приймають рішення про надання вам житла соціального призначення (яке б стало підставою для укладення з вами договору найму соціального житла) взагалі або приймають рішення про відмову у наданні такого житла, то згідно ст. 57 Житлового кодексу рішення виконавчого комітету районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів з питань обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень може бути оскаржено до виконавчого комітету вищестоящої Ради.
Що ж до Програми кредитування фізичних осіб на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. N 343 „Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов”, то Вам потрібно звернутися до Ощадбанку. Там Ви отримаєте інформацію стосовно діючих умов кредитування, правил оформлення та обслуговування кредиту відповідно до обраної схеми придбання житла, витрат, що будуть ним понесені у зв’язку з отриманням кредиту. Додатково кредитний працівник повідомить Вас про умови Порядку часткової компенсації. Ви повинні подати наступні документи:
• Кредитна заявка на одержання кредиту (заповнюється в банку)
• Паспорт громадянина України (та ксерокопія)
• Картка платника податків з реєстраційним номером облікової картки в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера позичальника (та ксерокопія)
• Документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців
• Інші документи (після консультації в банку)
Процентна ставка за цією Програмою 16 %, але згідно ст. 4 Програми, існує Порядок часткової компенсації процентів Позичальнику, що визначає: сума часткової компенсації процентів вноситься Розпорядником коштів Позичальнику на його спеціальний поточний рахунок щомісячно не пізніше 25 числа місяця. Фактично Розпорядником відшкодовуватимуться 13 %, тобто виходить, що ви сплатите лише 3% річних. Строк кредитування за даною Програмою – до 15 років.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: