Публікація

Щодо змісту заяви до ЄСПЛ (посилання на національне законодавство та практику ЄСПЛ)

Вітаю! У новому формулярі заяви до Європейського Суду немає розділу “Відповідне національне законодавство та практика Європейського Суду” чи правильно я розумію, що з 01.01.2014 р. у заяві не потрібно посилатися на наше законодавство та наводити приклади справ з практики Європейського Суду?

Відповідь.
Новий формуляр заяви до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) – як і попередній – справді не вимагає посилання на національне законодавство чи практику ЄСПЛ.

У частині «Предмет заяви» формуляру пропонується надати всю інформацію стосовно фактів, скарг та вичерпання національних засобів правового захисту, а також відповідності вимогам статті 35 § 1 Конвенції щодо шестимісячного терміну подання заяви. Ця частина поділена на розділи «E. Описання фактів», F. «Заява про стверджувані порушення Конвенції та/або Протоколів до неї і Ваші доводи» та розділ «G», де слід надати інформацію про використані засоби правового захисту та дату остаточного рішення.

Загалом, перелік усієї інформації, яку необхідно викласти в заяві, передбачений Правилом 47 Регламенту ЄСПЛ .

Також, відповідно до пп. f п.5 Практичної інструкції щодо зверенення до ЄСПЛ , будь-які додаткові пояснення до заяви (які доповнюють основний текст заяви, обсяг якого за новим формуляром обмежено), мають бути поділені на розділи із заголовками на зразок «Викладення фактів», «Стверджувані порушення», «Інформація про використані засоби правового захисту та відповідність скарги шестимісячному строку, передбаченому п. 1 ст. 35 Конвенції» . Тобто розділу на кшталт «Відповідне національне законодавство та практика Європейського Суду» не передбачено і тут.

Разом з тим, Ви вправі поділити розділ «Викладення фактів» («Facts») на підрозділи як-от: «Обставини справи» («The circumstances of the case»), «Національне законодавство та судова практика» («Relevant domestic law and practice») та «Міжнародні акти та судова практика» («Relevant international law and practice»). Як можна побачити з бази рішень ЄСПЛ, заяви до ЄСПЛ часто містять подібний розподіл.

При цьому варто мати на увазі рекомендації ЄСПЛ щодо заповнення формуляру заяви:
«Висловлюйтеся коротко. Викладіть основну інформацію стосовно Вашої справи: ключові
факти та рішення і яким чином були порушені Ваші права, не вказуючи обставини, що не мають безпосереднього відношення до Ваших скарг, та другорядні питання.»
«Хоча заявникові дозволяється надавати додаткову інформацію щодо обставин справи та скарг на окремих аркушах, що додаються до формуляру заяви, об’єм такої інформації не повинен перебільшувати 20 сторінок.»

Із Нотаткою для заповнення нового формуляру заяви до ЄСПЛ можна ознайомитись на сайті ЄСПЛ.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: