Публікація

Скасування адміністративним апеляційним судом постанови, що набула законної сили

Прошу вашої допомоги.Одеським адміністративним апеляційним судом було скасовано постанову суду першої інстанції. Ця подія відбулася через 11 місяців. Жодної копії ухвал апеляційного провадження та постанову позивачу не надсилалося. Таким чином, апеляційний суд скасував Постанову, що набула законної сили. Касаційну скаргу було подано до ВАСУ, який відмовив у відкритті провадження по ч.5 ст.214. Підкажіть будь ласка, до кого можна звернутися за порадою, допомогою. Дякую.

Відповідь
Ч. 5 ст. 214 КАС України встановлює підстави щодо відмови у відкритті касаційного провадження в адміністративному судочинстві.
Справа не підлягає касаційному розгляду у порядку адміністративного судочинства, якщо справа не переглядалася в апеляційному порядку, тобто передумовою розгляду справи в касаційній інстанції є обов&#146язковість розгляду справи у апеляційному порядку. Іншими словами для подачі касаційної скарги необхідно пройти апеляційну інстанцію. Врешті решт об&#146єктом касаційного провадження, є порушення припущені в апеляційному провадженні.
Справа не розглядається, якщо особа письмово або у судовому засіданні відмовилась від касаційної скарги на це саме судове рішення.
Ні підлягає касаційному розгляду справа, у разі винесення ухвали про відмову у задоволенні касаційної скарги, тобто справа вже розглядалася в касаційному порядку. Тут має місце винесення рішення в касаційному проваджені по конкретній скарзі та недопустимість повторного розгляду у касаційній інстанції вирішеного питання.
Останньою підставою у відхиленні розгляду касаційної скарги є необґрунтованість доводів касаційної скарги, які є явними. За таких умов суддя, при винесені ухвали, залишає справу без руху та надає строк для усунення недоліків. Для усунення недоліків необхідно подати нову касаційну скаргу, або подати письмовий документ, який усуває недоліки та доповнює касаційну скаргу. На практиці термін на усунення недоліків триває місяцями. Якщо в строк для усунення недоліків, зазначені недоліки не будуть усунуті, касаційний суд винесе ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження на підставі п.5. ч. 5. ст. 214 КАС України.
Слід зазначити, що у разі відмови у у відкритті касаційного провадження, суд повертає додатки до касаційної скарги скаржнику.
Громадяни мають право звернутися до Вищої ради юстиції за наявності грубого порушення процесуального законодавства та норм права суддями, Вища рада юстиції розглядає справи і приймає рішення стосовно порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та розглядає скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів. Для написання звернення до Вищої ради юстиції раціонально було б залучити фахівця в галузі права.
У разі виявлення грубих порушень законодавства суддями, можливо застосування ст. 246 КАС України та відкрити адміністративну справу по нововиявленими обставинами. Особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов&#146язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами. Таким чином, встановлення грубих порушень може дозволити відновити розгляд справи на апеляційній стадії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: