Публікація

Відмова у догляді батьками за новонародженою дитиною, що має інвалідність

Здравствуйте.У меня такая ситуация в 2013 году у меня на 22 неделе беременности родился ребенок инвалид.Так как у меня еще 2 неполнолетних детей,я написала в роддоме отказ,потом служба опеки попросила написать отказ нотариальный,я написала.А через месяц дом ребенка подал в суд на алименты.Судья мои доводы о том ,что двое детей,младшая постоянно болеет,я и муж остались без работы,пропустила ^мимо ушей^,и присудила алименты 500грн.Адвокат написал апелляцию,но апелляционный суд оставил решение без изменений.,отправили касацию в Киев…Скажите пожалуйста есть ли какой-то выход?На данный момент для меня это огромная сумма 500грн. в месяц,моей вины в инвалидности ребенка нет,лежала на сохранении,врачи сделали что могли,Почему решение о выхаживании крайне недоношенного ребенка,который будет полным инвалидом,принимает государство,а содержание возлагают на родителей?Как привлечь внимание общественности к этому вопросу?Спасибо.

Відповідь.

Отже, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі чи ні (у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), чи визнаний шлюб недійсним, чи позбавлені вони батьківських прав, чи дитина від них відібрана тимчасово без позбавлення батьківських прав.
Цей обов’язок закріплений в Конституції України (статті 51, 52), а також в Сімейному кодексі України (статті 180-201).
Якщо в добровільному порядку батько (мати) дитини відмовляються від своїх обов’язків утримувати дитину, зобов’язати виплачувати аліменти може суд. В такому випадку необхідно подати до суду позовну заяву про стягнення аліментів. Зазвичай такий позов може бути поєднаний з проханням розірвати шлюб та визначити місце проживання дитини. В позовній заяві вказується місце проживання (перебування) відповідача (особи з якої належить стягувати аліменти), однак, якщо вам такі дані невідомі, то суд може ухвалою оголосити
його розшук.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Аліменти, спрямовані на утримання дитини, повинні бути достатніми і, разом з тим, співрозмірними з урахуванням мети аліментного зобов’язання.
При визначенні розміру аліментів суд враховує:
– стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
– стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
– наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
– інші обставини, що мають істотне значення.
Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Таким чином, розмір аліментів визначається виключно судом і у кожному конкретному випадку окремо.
ч.2 ст. 166 СКУ встановлено, що особа, позбавлена батьківських прав,не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Повне або часткове звільнення від сплати заборгованості з аліментів
Суд вправі за позовом особи, яка сплачує аліменти, звільнити її повністю або частково від сплати заборгованості з аліментів, що утворилася, якщо встановить, що несплата аліментів мала місце внаслідок хвороби цієї особи або з інших поважних причин і що її матеріальне та сімейне становище не дає можливості сплатити цю заборгованість.
Суд має право також звільнити від сплати заборгованості, якщо встановить, що вона утворилась внаслідок непред&#146явлення виконавчого листа до виконання з вини особи, на користь якої присуджені аліменти.
Щодо порядку призначення тимчасової державної матеріальної допомоги дитині.
Тимчасова державна допомога дитині призначається у випадках, коли місце проживання її батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину. Тимчасова державна допомога не може бути меншою ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 189.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: