Публікація

Відповідальність за загибель особи в результаті необережності

Ми з чоловіком та кумами святкували хрещення сина,без запрошення до нас вгості прийшов сусід,а потім з нами поїхав на ставок.Так трапилось,що він втопився і ніхто цього не замітив.Експертиза показала ,що нічого кримінального немає.Справою займалася міліція іпрокуратура,по заяві родичів,тепер хочуть закрити справу як нещасний випадок,але родичі не дають згоди.Хочуть притягти нас до відповідальності за те що ми недогледіли.Я б хотіла дізнатися чи це можливо?

Відповідь
Злочинна бездіяльність – це пасивна поведінка, яка полягає в невиконанні або неналежному виконанні обов&#146язку діяти, покладеного на відповідну особу законодавством, трудовими (службовими) обов&#146язками, обумовленого її попередньою поведінкою або загальновизнаними морально-етичними правилами. Проте навіть у тих випадках, коли особа не виконала покладеного на неї обов&#146язку, вчинити певні дії, її бездіяльність буде злочинною лише у разі, коли її прямо визнає такою відповідна стаття КК.
Відповідно до статті 25 КК «Необережність та її види», покладення тих чи інших обов&#146язків на конкретну особу, яка вчинила або не вчинила певне діяння, саме по собі ще не є достатнім для обґрунтування її кримінальної відповідальності. Для вирішення питання про кримінальну відповідальність конкретної особи за настання суспільне небезпечних наслідків необхідно встановити, чи була у цієї особи реальна можливість передбачити наслідки своїх дій (бездіяльності). Отже, суб&#146єктивний критерій означає, що особа могла (мала фактичну можливість) передбачити настання суспільне небезпечних наслідків свого діяння. Ця можливість пов&#146язується з такими обставинами: 1) конкретна ситуація, в якій вчиняється діяння, повинна створювати для особи об&#146єктивну реальність передбачити наслідки; 2) за своїми індивідуальними якостями (вік, освіта, ступінь кваліфікації, знання загальних та спеціальних правил обережності, наявність життєвого та професійного досвіду, стан здоров&#146я тощо) особа повинна мати можливість правильно оцінити ситуацію, що склалася, і передбачити наслідки. Тобто не повинно бути таких обставин, що стосуються ситуації та особи, які створювали б неможливість передбачення шкідливих наслідків. У справі була проведена експертиза, яка довела, що це був нещасний випадок. Не була встановлена вина особи.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: