Що робити, якщо затримали необґрунтовано: поради юристів
На сьогодні трапляється багато випадків необґрунтованих затримань осіб з боку правоохоронних органів. Що робити, якщо...
02 February 2024
14.11.2015
Доброго дня! Мого брата було побито бітою двома особа, що раніше працювали в міліціі. Завдяки своім звязкам справу намагаються “зам’яти”. Підкажіть будь-ласка куди звертатися зі скаргами. 1) коли швидка привезла потерпілого в травматологію там дали алкотест трубку. Не був згоден з результатом, просив взяти кров на аналіз. Відмовили. А в заключенні написали,шо поступив у стані алкогольного спяніння. Куди писати,щоб оскаржити заключення і скаргу на діі медперсоналу? 2) коли потерпілий лежав уже в палаті ледь притомний, чергові міліціонери привезли на підпис документи. Не сказали що то. Думав,що свідчення. Почав підписувати, виявилось, що попередження про нетверезий стан. Куди скаржитись на іх діі? 3) в результаті побиття отримав струс мозку, знаходився на лікуванні у відділенні траматологіі 23 дні. Але судмедексперт зробив заключення, що отримані ” легкі тілесні ушкодження” Як оскаржити дане заключення? Дуже вдячна за допомогу
Відповідь
Кілька варіантів які потрібно зробити для того щоб покарати некомпетентних лікарів і поставити на суді під сумнів експертизу.
1.Звернення до МОЗу.
Можете зателефонувати на гарячу лінію МОЗ України 0-800-801-33.
2.Звернутися зі скаргою до місцевих органів влади.
Ви маєте право написати письмову скаргу у відділ по роботі зі зверненнями громадян у міське управління охорони здоров’я у вашому місті. Або зателефонувати до вказаного управління таким чином зафіксувати свою скаргу.
3. Поскаржитися на експерта в МІН’ЮСТ.
Експерт складає Висновок експертизи від свого імені и несе особисту відповідальність за его правдивість. За надання заздалегідь неправдивого висновка експерт несе кримінальну відповідальність.
За допущені порушення при проведенні експертизи, що не призвели до кримінальної чи адміністративної відповідальності, штатний співробітник експертної встанови може буті притягнутій до дисціплінарної відповідальності, а позаштатний – звільненій з посади позаштатного експерта.
Підставами для притягнений до дисціплінарної відповідальності можуть буті: Подання Мінюсту та его ОРГАНІВ на місцях чи повідомлення керівників або заступників керівників державних органів, других організацій або громадян; Подання голови Експертно-кваліфікаційної комісії експертної встанови; повідомлення в засоби масової інформації.
Тобто ви можете звернутись до МІНСТУ зі скаргою на судмедексперта.
Кримінальна відповідальність експерта передбачена ч.1 ст. 384 КК України, а саме за дачу завідомо неправдивого висновка.
Суд зобов’язаний провести ретельну перевірку й оцінку проведе-ного експертом спеціального дослідження.
Для того щоб довести некомпетентність експерта також необхідно надати результати обстеження з незалежною клініки. Документи про те що ви пролежали в травматології 23 дня буде підтвердженням, що у вас не легкі тілесні ушкодження.
Для того щоб визначити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень у вашого брата раджу ознайомитися з правилами судово-медичного визначення
ступенів тяжкості тілесних ушкоджень:http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0255-95
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
На сьогодні трапляється багато випадків необґрунтованих затримань осіб з боку правоохоронних органів. Що робити, якщо...
02 February 2024
Особливий режим роботи у судах запроваджено з 16 березня. УГСПЛ виокремила найголовніше з інформаційного листа...
04 May 2020
07 February 2016