Публікація

За якими схемами відбуваються розрахунки декретних та відпускних?

Здравствуйте! У меня вопрос по поводу расчета отпускных и декретных. По какой схеме насчитываются отпускные? Если я взяла отпуск на 24 дня, работаю учителем, (молодой специалист, не классный руководитель), проработала на момент начала отпуска 7 месяцев. Средняя зарплата за месяц около 1500-1600. Тот же вопрос по поводу декретных.

Відповідь.
Розрахунок відпускних
Згідно пункту 7 Постанова КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 №100 нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв&#146язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період (у Вашому випадку 7 місяців) на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки. Святкові та неробочі дні які припадають на період відпустки, у розрахунок тривалості відпустки не включаються і не оплачуються.
Тобто, припустимо сумарний заробіток становить 1500, а приблизна кількість відпрацьованих днів 154 (7 місяців без вихідних). Кількість календарних днів відпустки 24.
1500/154*24 = приблизно 233 гривні.

Розрахунок декретних
Для розрахунку суми декретних потрібно знати всього два показники: розмір середньоденної заробітної плати та кількість днів відпустки.

Тривалість декретної відпустки як правило складає 70 календарних днів до родів та 56 після – всього 126 календарних днів. При ускладнених родах або при народженні двох або більше дітей післяродовий період подовжується до 70 днів і загальна тривалість відпустки складає уже 140 днів. В такому випадку жінці видається другий листок по вагітності і пологам строком на 14 календарних днів.

Механізм розрахунку середньоденної зарплати наступний:

1. Розраховуємо заробітну плату за шість місяців, що передують місяцю виходу в декрет.
Береться та зарплата, з якої був сплачений єдиний внесок. Тобто у розрахунок включаємо відпускні за усі види відпусток і т.п., а от суми лікарняних потрібно із даного розрахунку виключити.

2. Рахуємо кількість календарних днів за місяці розрахункового періоду.
При розрахунку календарних днів із розрахунку :

 віднімаються календарні дні, які не були відпрацьовані по поважній причині: тимчасова непрацездатність (лікарняний), відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і т.п.
 не виключаємо святкові та неробочі дні, які припали на розрахунковий період;
 не виключаємо час відпусток без збереження заробітної плати, наданої на підставі ст. 25 і ст. 26 Закону про відпустки та ін. норм законодавства.

3. Множимо середньоденний заробіток на кількість календарних днів декретної відпустки.
Отже, декретні розраховуються за формулою:
Двп = Зпср * Ккд,
де Двп – сума допомоги по вагітності та пологам;
Зпср – середньоденна заробітна плата за 6 або менше відпрацьованих повних місяців, або за фактично відпрацьований час.
Ккд – кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тобто 126 або 140 днів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: