Публікація

Звільнення з роботи під тиском та підроблення підпису на заяві про звільнення

Прошу Вашої консультації. У липні під тиском мій батько написав заяву про звільнення за угодою сторін, але навмисно не вказав прізвище у заяві, дату з якого числа просить звільнення і дату написання заяви. Цю заяву тримали 2 місяці і у вересні повідомляють, що він звільнений. У заяві кимось було підроблена дата написання заяви (19.09.2014 р.),але прізвища і дати з якого числа просить звільнення все ж таки намає у заяві. Але основне те, що його звільнили 19 вересня, а повідомили про це тільки 23 вересня, тобто він 22 і 23 вересня виходив на роботу. Уже при розрахунку у табелі обліку робочого дня йому вказали 15 робочих днів, тобто по 19 вересня, а виплатили розрахункових по 24 вересня, оскільки батько сказав, що буде подавати у суд. Виплативши більшу суму вони сподіваються, що суду не буде, так вони повідомили. Але ми все одно намірені подавати до суду, оскільки заява була підробена. Чи є шанси, що суд буде виграний?

Відповідь
Кадрові рішення можуть прийматися тільки на підставах, у межах повноважень та у спосіб, передбачені КЗпП України, чинним законодавством, постановами Кабінету Міністрів України, наказами та роз’ясненнями Міністерства праці та соціальної політики України.

Кадрові рішення приймає керівник підприємства (або інша посадова особа), якому надано такі повноваження статутом, іншим нормативно-правовим актом підприємства, на підставі:

заяви особи (при прийнятті на роботу), працівника підприємства, складеної в довільній формі на стандартному аркуші (формат А4) або на бланку підприємства (додаток 2). Заява має містити такі реквізити:

· адресат (посада, прізвище, ініціали посадової особи);

· заявник (прізвище, ім’я, по батькові у родовому відмінку, домашня адреса, номер телефону; прізвище, ініціали, посада, місце роботи у родовому відмінку — у заяві працівника підприємства);

· назва документа (заява);

· зміст заяви (як правило, формулюється прохання і, за необхідності, його обґрунтування);

· дата і підпис заявника (без розшифрування).

Основним документом будь-якого розірвання трудового договору є наказ керівника про звільнення працівника, за яким проводиться остаточний розрахунок і видається трудова книжка.

Дійсно, підтвердженням ініціативи працівника про звільнення за угодою сторін є, як правило, його письмова заява. Разом з тим не суперечитиме законодавству звільнення працівника за пунктом 1 статті 36 КЗпП за усною домовленістю сторін.

Підроблення підпису є злочином, однак в такому випадку треба провести почеркознавчу експертизу, щоб довести, що дата 19.09.14 була поставлена іншою людиною.

Про звільнення Вас повинні були повідомити. Якщо Вас не було в той день на роботі, то повідомлення про звільнення, зазвичай, направляють цінним листом з описом вкладення з повідомленням про вручення. Крім того, на дотримання вимог статті 47 Кодекс законів про працю України роботодавець зобов’язаний був:

1) провести повний розрахунок (якщо не має зарплатної картки);

2) видати копію наказу про звільнення (якщо звільнили Ви за своєї ініціативи – за прогул, п&#146янку тощо);
3) видати трудову книжку.

За статтею 116 КЗпПУ при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред&#146явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. При невиконанні – виплата середнього заробітку за весь час затримки.

Пункт 4.2 Iнструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (затв. наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 N 58) зобов&#146язує роботодавця, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, в цей день надіслати йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

Отже, хоч і є порушення Ваших прав, однак, шанси на позитивне судове рішення дуже малі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: