Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
03.09.2020
Прем’єр-міністрові України
Денису Шмигалю
Віцепрем’єр-міністрові України
з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
Олексію Резнікову
т.в.о. Міністра освіти та науки України
Сергію Шкарлету
Міністрові внутрішніх справ України
Арсену Авакову
Міністрові цифрової трансформації України
Михайлу Федорову
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, представники громадських правозахисних організацій, які опікуються захистом прав постраждалих від збройного конфлікту осіб, вітаємо рішення парламенту щодо спрощення умов вступу до закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій України. Забезпечення реального доступу до української освіти дітей та молоді, які живуть в умовах війни, є практичною реалізацією політики реінтеграції, яка була анонсована Президентом України ще на початку своєї каденції.
Попри пандемію COVID-19, карантин та непропорційні обмеження, запроваджені окупаційними адміністраціями щодо перетину КПВВ (повна заборона перетину, заборона виїзду для складання ЗНО, запровадження “одноразового” виїзду в період карантину тощо), понад тисячу абітурієнтів з окупованих територій (321 вступник з Криму і 1008 з Донбасу) вже рекомендовані до зарахування на бюджет. Такими є результати основного етапу цьогорічної вступної кампанії, додатковий етап якої триватиме до 23 жовтня.
На жаль, окрім карантинних обмежень, пов’язаних зі свободою пересування, абітурієнти з окупованих територій також зіткнулися з перепонами під час вступу до закладів вищої освіти вже на підконтрольній Уряду України території. Такими перепонами стали вимоги подання вступником документів, не передбачених наказами МОН (наприклад, паспорта громадянина України, військового квитка тощо, вимога отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи в разі відсутності підтвердження проживання дитини на окупованих територіях відміткою про реєстрацію). Крім того, після внесених 3 липня змін до Закону України “Про вищу освіту” Міністерство освіти та науки мало б у стислі терміни підготувати зміни до Умов прийому для здобуття вищої освіти у 2020 році для абітурієнтів з Криму і Донбасу, проінформувати про ці зміни заклади вищої освіти, самих вступників та їхніх батьків, громадськість. Проте вступ дітей з окупованих територій у 2020 році відбувався навпомацки, фактично про процедуру вступу можна було дізнатися, тільки звернувшись до конкретного навчального закладу. До сьогодні зміни до наказів про порядок та умови вступу не ухвалено.
Цілковито підтримуючи ідею забезпечення доступу дітей та молоді з окупованих територій до освіти, ми вважаємо, що для забезпечення повноцінної реалізації законодавчих змін, ініційованих Президентом України та підтриманих Верховною Радою 3 липня 2020 року, необхідно:
Кабінету Міністрів України:
Міністерству освіти та науки України:
Центр прав людини ZMINA
Благодійний фонд “Восток SOS”
Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”
Громадська організація “КРИМСОС”
Громадська організація “Донбас СОС”
Благодійний фонд “Право на захист”
Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”
Кримська правозахисна група
ГС “Українська Гельсінська Спілка з прав людини”
ЦГП “Альменда”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024