«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
28.03.2022
Євромайдан SOS звертає увагу на переслідування представників місцевого самоврядування, журналістів, релігійних діячів, волонтерів та громадських активістів, які відбувається на тимчасово окупованих після вторгнення Росії у лютому 2022 року українських територіях.
Ми отримуємо звернення від постраждалих представників громадянського суспільства та їхніх рідних, які стали жертвами погроз, фізичного насильства, насильницьких зникнень, свавільних затримань та інших форм переслідування на території Мелітополя, Херсону, Бердянську, Каховки, Славутича та інших населених пунктів.
У 2014 році Росія вже проводила таку умисну політику з метою швидкого отримання контролю над українськими територіями – Кримом та частиною Донбасу. Тоді проросійські незаконні збройні формування фізично знищували чи видавлювали за межі регіону активних людей, які у мирний спосіб могли чинити опір окупації. Викрадення активістів вселило в окупантів відчуття безкарності за воєнні злочини та злочини проти людяності, які вони продовжують вчиняти відносно громадян України.
Сьогодні Росія повторює цю політику свідомо, бо не може втримати окуповані нею міста через активний спротив місцевого населення.
З огляду на зростаючу кількість випадків захоплення заручників, ці дії слід розглядати як заборонений метод ведення війни. Це підтверджується спеціальною метою таких дій, що спрямовані на примушування представників громадянського суспільства до співпраці із представниками країни-агресора чи недобровільного припинення публічної діяльності правозахисників, журналістів та інших захищених осіб відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.
Євромайдан SOS нагадує, що в умовах міжнародного збройного конфлікту категорично заборонено затримання цивільних осіб відповідно до статті 34 (IV) Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 року, статті 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12.08.1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1) від 08.06.1977 року.
До всього звільнені представники громадянського суспільства розказують про застосовані щодо них погрози, незаконне фізичне насильство та неналежні умови утримання, що порушує гарантії поводження із цивільними особами та утворюють склад воєнних злочинів.
У зв’язку із вищевикладеним Євромайдан SOS закликає:
1. представників громадянського суспільства України та інших країн долучитися до кампанії на захист людей, що лишилися сам-на-сам з окупантом, і для цього заповнити ось цю форму.
2. людей, які стали свідками затримання людини або мають будь-яку іншу інформацію про переслідування на окупованих територіях, повідомити про це у формі.
3. БДІПЛ ОБСЄ, Постійну раду ОБСЄ у Відні, Комісара Ради Європи з прав людини, моніторингових та конвенційних механізмів Ради Європи, географічних та тематичних мандатів ООН, Ради ООН з прав людини, Верховного комісара ООН за прав людини, Офісу ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA), Міжнародного комітету Червоного Хреста забезпечити міжнародну присутність на тимчасово окупованих після вторгнення Росії у лютому 2022 року українських територіях та вчиняти активні дії для захисту представників громадянського суспільства від переслідувань.
4. Уряди іноземних держав співпрацювати з урядом України у питанні переслідування осіб, причетних до насильницьких зникнень та інших міжнародних злочинах на окупованих територіях .
Нижче надаємо публічну частину списку представників громадянського суспільства, які станом на 26 березня 2022 року зникли чи незаконно утримуються Росією (список неповний та постійно оновлюється):
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024