Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
16.08.2021
16 серпня 2021 р. Південний окружний військовий суд (м. Ростов-на-Дону, Росія) виніс черговий політично мотивований вирок, засудивши кримських татар до тривалих термінів ув’язнення за нібито причетність до організації “Хізб ут-Тахрір”. Ленур Халілов та Руслан Месутов були засуджені до 18 років позбавлення волі, Руслан Нагаєв – 13 років, Ельдар Кантіміров – 12 років. Всі четверо були членами місцевої мусульманської спільноти і брали активну участь у релігійному житті Алушти та її передмість. Ельдар Кантіміров також виходив на акції протесту проти політичних репресій в Криму, відвідував обшуки та судові засідання у політично мотивованих справах, його оштрафували, а дома провели обшук.
Російська Федерація, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, застосовує своє кримінальне законодавство на території окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Зокрема, РФ використовує антитерористичне законодавство для переслідування кримських татар, нелояльних до політики окупаційної адміністрації.
З усіх кримських політв’язнів абсолютна більшість (80) є кримськими татарами, 73 з них перебувають за ґратами саме у “справах Хізб ут-Тахрір” (легальна політична організація в Україні та більшості держав світу, однак визнана терористичною організацією на території Росії). При цьому, за версією російського слідства, жоден із них не готував і не планував терористичних актів ні в окупованому Криму, ні в РФ. Чи не єдиним “доказом” причетності алуштинської групи у справі проти кримських мусульман служать аудіозаписи їхніх розмов на політичні та релігійні теми. Крім того, з моменту їхнього ув’язнення були зафіксовані численні факти порушень прав людини: вивіз ув’язнених за межі окупованої території, ненадання медичної допомоги співробітниками СІЗО, заборона спілкування рідною мовою під час судових засідань тощо.
Ми, правозахисні організації, рішуче засуджуємо переслідування і вирок чотирьом кримським татарам і вимагаємо від РФ як держави-окупанта Автономної Республіки Крим та м.Севастополя:
Закликаємо уряди України, іноземних держав та міжнародні організації:
ГО “КримSOS”
Центр громадянських свобод
Центр прав людини ZMINA
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Харківська правозахисна група
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024