Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
17.09.2020
16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив обвинувальні вироки сімом фігурантам другої бахчисарайської групи у “справі проти кримських мусульман”, засудивши їх до тривалих строків ув’язнення.
Зокрема, Марлен Асанов засуджений до 19 років колонії суворого режиму, Мемет Белялов – до 18 років, Тимур Ібрагімов – до 17 років, Сейран Салієв – до 16 років, Сервер Мустафаєв – до 14 років, Сервер Зекір’яєв – до 13 років, Едем Смаїлов – до 13 років відповідно. Усім засудженим ФСБ Росії інкримінувало організацію діяльності чи участь у забороненій в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”. Вони були заарештовані і знаходилися під вартою більше двох років.
Серед засуджених – активісти “Кримської Солідарності” (правозахисної ініціативи, що виникла в умовах окупації), а також її координатор – правозахисник та громадянський журналіст Сервер Мустафаєв, визнаний в’язнем сумління Міжнародною Амністією.
Обвинувальні вироки були винесені, незважаючи на відсутність фактичних доказів вчинення “підсудними” інкримінованих правопорушень та попри численні ознаки того, що слідство було сфабриковано та носило характер політичних переслідувань. Судові засідання, що передували оголошенню вироків, неодноразово демонстрували упереджене ставлення суддів до “підсудних”, що проявлялося в узгоджених зі стороною обвинувачення рішеннях та висловлюваннях.
Всупереч нормам міжнародного права Російська Федерація розповсюджує на тимчасово окуповану територію Криму національне “антитерористичне законодавство”, систематично використовуючи його для політичного тиску та переслідувань. Винесення обвинувальних вироків кримськотатарським активістам, які не вчиняли жодних протиправних дій, стало черговим проявом системної політики Росії та окупаційної адміністрації Криму, спрямованої на тотальну зачистку окупованого півострова від людей та спільнот, яких Кремль вважає “ненадійними” чи “нелояльними”. Наразі загальна кількість громадян України, позбавлених свободи за аналогічними звинуваченнями у «справі кримських мусульман», сягає 70 осіб.
Ми рішуче засуджуємо переслідування мусульман і кримськотатарських активістів у тимчасово окупованому Криму за надуманими звинуваченнями і вимагаємо від уряду РФ:
Закликаємо міжнародні організації та уряди демократичних держав:
Ми звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Прокуратури АРК з вимогою:
Центр прав людини ZMINA
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Кримська правозахисна група
Центр громадянських свобод
Харківська правозахисна група
КримSOS
ЦГП “Альменда”
Дім прав людини Крим
Регіональний центр прав людини
ГО “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024