Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
04.03.2021
Громадянина України Олега Приходька засудили за сфабрикованою справою, звинувативши у зберіганні вибухівки та підготовці теракту, але фактичних доказів скоєння “злочину” так і не було наведено слідством, що відповідає практиці ФСБ переслідування кримчан з політичних мотивів.
Справжньою причиною переслідування українця є його публічна незгода з окупацією Криму, яку він неодноразово висловлював і у ЗМІ, і в спілкуванні з представниками окупаційної влади РФ в Криму. Олег Приходько брав участь в Євромайдані та після окупації півострову у 2014 році вивісив український прапор на подвір’ї свого будинку. Затриманню українця передував обшук у його помешканні, під час якого у Приходька вилучили українську символіку, прапори партії “Свобода”, червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери тощо.
Вирок Олегу Приходьку свідчить про те, що Російська Федерація продовжує практику переслідування громадян України, які, проживаючи в Криму, виступають проти російської окупації і відстоюють півострів як частину України.
Важливо зазначити, що Олег Приходько був затриманий 9 жовтня 2019 року, за місяць після звільнення 11 в’язнів Кремля, в тому числі Олега Сенцова та Володимира Балуха, в рамках “великого обміну”. Звільняючи одних політичних в’язнів, влада РФ відразу бере в заручники нових українських громадян, використовуючи для цього власне “антитерористичне” та “антиекстремістське” законодавство та ігноруючи міжнародні норми.
Ми, представники правозахисних організацій, рішуче засуджуємо переслідування Олега Приходька та інших українських і кримськотатарських активістів у тимчасово окупованому Криму за політично вмотивованими справами та вимагаємо від влади РФ:
Закликаємо міжнародні організації та уряди демократичних держав:
Закликаємо Президента України, Верховну Раду України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Прокуратуру АРК та м. Севастополя:
Кримська правозахисна група
Центр прав людини ZMINA
Об‘єднання родичів політв’язнів Кремля
Медійна ініціатива за права людини
Центр громадянських свобод
Українська Гельсінська спілка з прав людини
ГО “Докудейз”
Харківська правозахисна група
Кримськотатарський Ресурсний Центр
Центр громадянської освіти “Альменда”
ГО “КримSOS”
Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”
ГО “Регіональний центр прав людини”
Дім прав людини Крим
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024