Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
11.01.2021
11 січня 2021 року в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону пройде заключне судове засідання у судовому процесі над кримськими татарами, мусульманами, які є громадянами України. Енвер Омеров, Різа Омеров і Айдер Джаппаров зачитають своє останнє слово, а в найближчі дні їм винесуть вирок. Трьох чоловіків звинувачують у «здійсненні терористичної діяльності» і участі у діяльності ісламської організації “Хізб ут-Тахрір”.
23 грудня 2020 року під час судового засідання в Ростові-на-Дону державне обвинувачення запросило фігурантам “білогірської групи” справи кримських мусульман величезні терміни. 59-річному Енверу Омерову — 19 років у колонії суворого режиму, його синові Різі Омерову — 13 років у колонії суворого режиму, Айдеру Джаппарову — 18 років з відбуванням у колонії суворого режиму.
Всі троє чоловіків, жителі Білогірського району Криму, були затримані 10 червня 2019 року. Різа Омеров і Айдер Джаппаров — після проведених обшуків у їхніх будинках, а Енвер Омеров — по дорозі на судове засідання в Ростов-на-Дону. (Він є тестем Рустема Ісмаїлова, фігуранта першої сімферопольської групи «справи кримських мусульман»). Дружину Різи Омерова доставили в лікарню з передчасними пологами, тому що у неї почали відходити води під час обшуку. Також у цей день російські силовики затримали ще п’ятьох кримських мусульман в Алуштинському та Сімферопольському районах Криму.
Енвер і Різа Омеров, Айдер Джаппаров брали участь в підтримці кримських татар, які зазнали переслідувань з боку російської влади, і їхніх родин. Наприклад, Енвер Омеров займався організацією масових свят для дітей у Білогірську. Надавав допомогу співвітчизникам, яких раніше торкнулися репресії з боку влади і силових структур. Він також займався волонтерською діяльністю, зокрема, допомагав родинам політв’язнів, а також організовував передачу продуктів у в’язниці для політв’язнів.
3 червня 2020 року в Південному окружному військовому суді м. Ростов-на-Дону почався розгляд справи по суті щодо “білогірської групи”. Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій. Матеріали справи містять тільки аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні і політичні теми. Фактично, це і стало єдиним доказом вчинення ними “злочину”.
Загальновідомо, що Російська Федерація вже не вперше використовує власне антитерористичне і антиекстремістське законодавство для придушення “інакомислення” на території окупованого Криму. Найчастіше жертвами переслідування стають представники кримськотатарського народу, а також українці. Журналісти, адвокати, правозахисники, громадські активісти і інші представники громадянського суспільства також є однією з найбільш уразливих категорій осіб.
За даними українських правозахисних організацій, кількість політичних в’язнів- громадян України, які знаходяться у місцях позбавлення волі на території РФ та окупованого неї Криму, перевищує 100 осіб. Більше 70-ти з них є кримськотатарськими мусульманами, які знаходяться під кримінальним переслідуванням за очевидно сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі та екстремізмі. Близько 200 малолітніх дітей залишилися без своїх батьків.
Ми рішуче засуджуємо триваючі переслідування мусульман і кримськотатарських активістів у тимчасово окупованому Криму за надуманими звинуваченнями й вимагаємо від уряду РФ:
Закликаємо міжнародні організації та уряди демократичних держав:
Ми звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Прокуратури АРК та міста Севастополя з закликом:
Центр прав людини ZMINA
Об’єднання родичів політв’язнів Кремля
Центр громадянських свобод
Крим-SOS
Кримська правозахисна група
Медійна ініціатива за права людини
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Регіональний центр прав людини
Харківська правозахисна група
Освітній дім прав людини в Чернігові
Правозахисний центр “ДІЯ”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024