Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
29 березня 2019 року в рамках проекту «Протидія радикалізму і популізму, захист прав ЛГБТКІ спільноти, організацій та ініціативних груп, що працюють в сфері захисту прав ЛГБТКІ і протидії дискримінації, засобами освітніх та адвокаційних заходів» відбувся вебінар організований УГСПЛ на тему “Безпечна цифрова комунікація для активістів”.
Вебінар проводив експерт та тренер Лабораторії Цифрової Безпеки Вадим Гудима.
Під час заходу планувалось обговорити такі питання:
Відповідаючи на заплановані питання, Вадим Гудима виокремив такі недоліки кнопкового телефону з точки зору цифрової комунікації:
Натомість, перевагами смартфона є те, що його технічні характеристики дають змогу:
Під час вебінару багато уваги було приділено питанню вибору безпечного месенджера.
Для отримання відповіді на це питання потрібно враховувати коло спілкування користувача та популярність самого месенджера:
Важливо дізнатись як захищається переписка в месенджері. Якщо використовується звичайне шифрування (https:// – від вашого пристрою до сервіс-провайдера).
Якщо це:
то сервіс провайдер має доступ до змісту Вашої переписки і метаданих.
Якщо використовується наскрізне шифрування (від Вашого пристрою до пристрою адресата), то найкращими месенджерами будуть:
Тут сервіс-провайдер має доступ лише до метаданих – хто, кому, коли, і якого розміру повідомлення.
Необхідно враховувати і модель фінансування:
При виборі месенджера треба зважати й на те, чи «відкритий код» і чи хтось його перевіряв (аудит безпеки)?
Важливо враховувати, чи зберігаються в месенджері дані користувачів та які саме:
Остання група питань, що розглядалися під час вебінару, стосувалася того, як обрати VPN сервіс.
Для цього потрібно розуміти, перш за все, кому належить VPN сервіс:
Слід також зважати на модель фінансування сервісу:
І, врешті-решт, варто враховувати юрисдикцію – у яких країнах розташовані сервери VPN сервісу, адже якщо Ваші дані з якоїсь причини були втрачені і виникне необхідність вирішення питань у правовій площині, то Вам доведеться враховувати відмінності у законодавстві країни Вашого перебування та країни, де сервіс розроблено та ліцензовано.
Технічні характеристики сервісу розглядаються у останню чергу та не мають суттєвого значення для безпеки комунікації.
Наостанок експерт Лабораторії Цифрової Безпеки рекомендував слухачам використовувати сервіс That One Privacy Site – VPN Section (https://thatoneprivacysite.net/simple-vpn-comparison-chart) для здійснення самостійного вибору сервісу для звичайної комунікації.
Утім, якщо втрата або витік інформації може призвести до трагічних наслідків – втрата життя, здоров’я або свободи – то в цьому випадку варто порадитись зі спеціалістом, щоб мінімізувати можливі ризики.
Вебінар проведено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Нещодавно в Міністерстві освіти і науки України запропонували на прийняття проєкт наказу «Про затвердження порядку...
01 July 2024
22-23 червня відбувся Дебатний турнір ім. Василя Овсієнка для студентів юридичних клінік «Права людини в...
28 June 2024
Труднощі з вибором спеціалізації чи навіть дисципліни з переліку вибіркових, відсутність бачення бажаної кар’єрної траєкторії...
19 June 2024