«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Сьогодні стартувала Міжнародна наукова конференція «Пост-конфліктне правосуддя в Україні», у якій беруть участь більше п’ятдесяти авторитетних вчених і експертів з України, США, Австралії, Азербайджану, Великої Британії, Данії та низки інших країн. Вони дискутуватимуть про втілення стандартів міжнародного права в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права під час і після збройного конфлікту, використання механізмів пост-конфліктного правосуддя для «гібридних» збройних конфліктів, а також інші актуальні в українських реаліях питання. Подія організована спільно Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Європейським товариством міжнародного права та Українською асоціацією міжнародного права.
За словами президента Європейського комітету запобігання катувань Миколи Гнатовського, конференція є унікальною з кількох точок зору, оскільки в Україні вперше відбувається масштабний науковий захід, організований за участі Європейського товариства міжнародного права. Він підкреслив, що це є знаком інтеграції української науки міжнародного права до європейської.
Конференція відбувається у той момент, коли конфлікт досі триває, і як підкреслює Микола Гнатовський, можливо багатьом здасться, що питання пост-конфліктного правосуддя є передчасним.
«Ми маємо бути готовими до того, що в Україні треба відновлювати мирне життя. Починати це треба робити зараз і створювати передумови для цього треба зараз. Недостатньо чекати завершення конфлікту», — каже науковець.
Власне, як швидко б не припинилась окупація українських територій Російською Федерацією, а також діяльність антиурядових збройних груп на території України, глибокі проблеми триватимуть ще довго. Саме для їх вирішення існує пост-конфліктне правосуддя, яке стало темою Конференції, участь у якій візьмуть експерти з різних континентів. Однією із задач їхнього обговорення стануть рецепти, які підходять в українській ситуації.
У переддень Конференції відбулась презентація двох фільмів — «М’яка помста: Олбі Закс та нова Південна Африка» та «Моя нацистська спадщина». Темою першого фільму стала постать Альберта Закса, колишнього судді Конституційного судді Південної Африки та борця з апартеїдом. Пан Закс також стане учасником нашої Конференції.
Другий фільм, сценарій якого написав Філіп Сандс, розказує історію двох чоловіків, чиї батьки були визнані воєнними злочинцями під час Другої світової війни. Іншій стороні теми присвячено його книгу «Східно-західна вулиця». Її герої — Херш Лаутерпахт і Рафал Лемкін, юристи зі Львова. Перший був одним з авторів концепції прав людини як норми міжнародного права, а другий — науковець-правник, відомий запровадженням слова геноцид як правового поняття.
Філіп Сандс, який раніше часто бував у Львові, вперше відвідав Київ. Він підкреслив актуальність висвітлюваних на конференції тем, оскільки в Україні багато питань як сьогодення, так і минулого досі не знаходять викликають гострі дискусії. Наступного року його бестселер, присвячений дослідникам геноциду готується до виходу українською мовою.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024