«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Європейський суд з прав людини 12 березня прийняв рішення у справі довічно засудженого українця Володимира Пєтухова. ЄСПЛ рішуче засудив практику довічних вироків, оскільки «в Україні немає реалістичної перспективи звільнення від цього покарання».
13 березня в приміщенні інформаційного агентства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбулася прес-конференція на тему: «Європейський суд зобов’язав Україну реформувати систему перегляду довічного ув’язнення».
Запрошені гості: Михайло Тарахкало, директор Центру Стратегічних судових справ УГСПЛ; Віталій Лебідь, юрист Центру Стратегічних судових справ УГСПЛ; Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ; Ірина Бойкова, адвокат Володимира Пєтухова.
12 березня ЄСПЛ прийняв рішення у справі «Пєтухов проти України (№2)». Європейський суд постановив, що сьогодні кожен довічно ув’язнений страждає, не маючи «права на надію» колись вийти на свободу. Існуюча система президентського помилування не є ні прозорою, ні передбачуваною. В’язні не знають, що їм потрібно зробити, щоб сподіватися на звільнення.
Таким чином Україна відповідальна за нелюдське поводження з кожним в’язнем-довічником. Система потребує реформ. Рішення є унікальним, оскільки ЄСПЛ прямо зобов’язав Україну реформувати систему перегляду довічного ув’язнення. Суд допускає подібні втручання у внутрішні справи країн вкрай рідко і лише при системних та кричущих порушеннях прав людини.
Володимира Пєтухова в Європейському суді (ЄСПЛ) представляли юристи Української Гельсінської Спілки з прав людини. На інформаційному заході адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини поділилися досвідом щодо цього судового процесу.
#ачотамвпресцентріглавкома 13 березня 2019 в прес-центрі Главкому прес-конференція на тему: «Європейський суд зобов’язав Україну реформувати систему перегляду довічного ув’язнення». Запрошені гості: Михайло Тарахкало, директор Центру Стратегічних судових справ УГСПЛ; Віталія Лебідь, юрист Центру Стратегічних судових справ УГСПЛ; Олена Проценко, юрист Центру Стратегічних судових справ УГСПЛ; Ірина Бойкова, адвокат Володимира Пєтухова. 12 березня 2019 року ЄСПЛ прийняв рішення у справі «Пєтухов проти України (№2)». Європейський суд постановив, що сьогодні кожен довічно ув’язнений страждає, не маючи «права на надію» колись вийти на свободу. Існуюча система президентського помилування не є ні прозорою, ні передбачуваною. В’язні не знають, що їм потрібно зробити, щоб сподіватися на звільнення. Таким чином Україна відповідальна за нелюдське поводження з кожним в’язнем-довічником. Система потребує реформ. Рішення є унікальним, оскільки ЄСПЛ прямо зобов’язав Україну реформувати систему перегляду довічного ув’язнення. Суд допускає подібні втручання у внутрішні справи країн вкрай рідко і лише при системних та кричущих порушеннях прав людини. Володимира Пєтухова в Європейському суді (ЄСПЛ) представляли юристи Української Гельсінської Спілки з прав людини. На інформаційному заході адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини поділяться досвідом щодо цього судового процесу.
Gepostet von Главком am Mittwoch, 13. März 2019
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024