«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
04.10.2017
Концепт транзитивного правосуддя або правосуддя перехідного періоду (Transitional Justice), що впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в Україні, включає в себе низку заходів від конфлікту до примирення. Серед етапів, якими цей концепт буде реалізовуватись: меморіалізація всіх загиблих та встановлення істини щодо воєнних злочинів скоєних під час військових дій. Саме для цього була створена мапа.
Робота, яка була проведена протягом півроку, об’єднала інформацію про близько десять тисяч загиблих у конфлікті. Правозахисники, акцентуючи увагу на цінності людського життя та необхідності меморіалізації всіх загиблих у конфлікті, не розділяють за статусом (цивільний чи військовий) або збройною стороною, яку займали загиблі.
«Смерть всіх зрівняла, – каже Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ. – Наше завдання залишити пам’ять про ці події для запобігання маніпуляціям числом жертв або обставинами загибелі. Інформаційна війна почалась раніше за військове протистояння і буде тривати після його завершення. Ідентифікувати кожного поіменно це наш громадський обов’язок, який буде нагадувати наступним поколінням про жахи війни, що стане гарантією неповторення таких подій у майбутньому».
25 вересня перша презентація відбулась у Сєвєродонецьку. Захід викликав суттєву зацікавленість серед місцевих ЗМІ та громадських активістів. На жаль, на цю подію не звернула увагу місцева адміністрація, на презентації не було представників сектору інформаційно-аналітичної роботи та відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Луганської ОДА, Державного архіву області, до сфери компетенцій яких належить дана тематика.
27 вересня на презентацію у Краматорську завітали представникам групи координації цивільно-військового співробітництва штабу АТО.
28 у Торецьку, а 29 – у Покровську. Останнім містом туру 30 вересня став Маріуполь.
«Процес збору даних не обмежується вже наявною інформацією, – наголосив аналітик Центру документування УГСПЛ Сергій Мовчан. – Ми продовжуємо роботу у даному напрямку та використовуємо всі доступні нам методи для досягнення найбільш правдивого та повного наповнення ресурсу. Для реалізації цієї мети ми сподіваємося на допомогу органів влади та небайдужих місцевих жителів, які володіють більш детальною інформацією про події, що відбувалися в їх населених пунктах».
Війну не закінчено, доки останній загиблий не похований.
Допоможіть з’ясувати обставини загибелі та ідентифікувати кожного:
Заходи відбулись в рамках проекту Transition Promotion Program завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.
Створення ресурсу «Мапа пам’яті» було ініційовано в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), поточне вдосконалення стало можливим завдяки Міністерству закордонних справ Чеської Республіки.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024