«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Популяризація і навчання міжнародному гуманітарному праву (МГП) – один з основних фокусів уваги освітнього департаменту Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) протягом останніх кількох років. Результати своєї роботи правозахисники представили в межах конференції «На зламі історії: шлях до справедливості для жертв війни в Україні».
– Після повномасштабного вторгнення МГП стало частиною нашого життя. Наші навчальні програми, посібник та курси пройшли дуже серйозну підготовку і заслуговують на те, щоб використовувати ці продукти і отримувати результати. Наша мета вибудувати систему навчання так, щоб вона ефективно працювала самостійно. Пишаємося тим, що процес запущений і все працює, – зазначає керівниця освітнього департаменту УГСПЛ Олександра Козорог.
Партнерами в розробці та впровадженні навчальних продуктів з МГП стали такі інституції:
– Для нас важливо забезпечити можливості самоосвіти та підвищення кваліфікації, щоб публічні службовці мали навички фіксації доказів злочинів війни, могли орієнтуватися в яких випадках держава має застосовувати норми конвенцій, як використовувати стандарти МГП. УГСПЛ – наш партнер в навчанні, в порадах і взаємодії. Ми спираємося на вашу експертність і цінуємо співпрацю. Трирічна співпраця допомогла створити цікаві освітні продукти, – зауважує голова НАДС Наталія Алюшина.
Для публічних службовців в межах співпраці за програмою«Права людини в дії»:
Повний цикл навчання курсу «Міжнародне гуманітарне право у професійній діяльності публічних службовців» пройшли 166 людей, спеціалізовані курси – 116 фахівців, онлайн-курс – 5669 осіб. Також в межах програми підготували 44 тренера з системи підвищення кваліфікації публічних службовців.
Для пенітенціарних служб:
Для правників підготували і провели:
Навчання пройшли 312 правників (судді, адвокати, прокурори).
Для освітян МГП вдалося ввести в освітній стандарт. Тематика прав людини в умовах збройного конфлікту та МГП включені в навчальні програми з 2022 року (історія, громадянська освіта, правознавство).
Навчальна програма курсу за вибором «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» для 10-12 класів закладів загальної середньої освіти.
Навчально- методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» (2020, 2021, 2024 – оновлений зміст)
Онлайн –курс «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» (18 394 слухачів) (2022-2024)
Методичні матеріали для вчителя «Як викладати питання з міжнародного гуманітарного права на уроках історії, громадянської освіти та основ правознавства» (2022 р)
Комплексні освітні візуальні матеріалів для школярів з питань міжнародного гуманітарного права (8 тем) (2023-2024)
32 сертифікованих тренера/тренерки, що пройшли навчання з МГП з системи підвищення кваліфікації педагогів. Підготовлена збірка програм з МГП для навчання вчителів в системі підвищення кваліфікації.
УГСПЛ разом з Міністерством освіти та науки провели три конкурса:
1.Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Права людини та права дитини в умовах війни» (347 робіт)
2.Всеукраїнський конкурс навчально-методичних розробок з міжнародного гуманітарного права та прав людини в умовах збройного конфлікту для педагогів (94 роботи)
3.Зимова школа з міжнародного гуманітарного права для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни»
Учасники заходу мали можливість познайомитися та подискутувати в групах з приводу представлених продуктів, які були напрацьовані в межах програми USAID «Права людини в дії», яка виконується з 2014 року Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber
Публікацію підготовлено громадською організацією «Харківський інститут соціальних досліджень» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», що впроваджується УГСПЛ.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. +38 (044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: https://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024