«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
День Конституції київська поліція та правозахисники зустріли разом із мешканцями стихійного ромського поселення в Деснянському районі. Метою візиту до ромського поселення стало попередження конфліктів на етнічному ґрунті, гармонізації вимог громадської безпеки та інтересів ромської спільноти.
Вивчення питань безпекового середовища, інформаційно-профілактичної роботи, забезпечення системної комунікації взяли на себе фахівці Національної поліції: Департаменту превентивної діяльності, керівництво та представники сектору безпеки Деснянського управління поліції ГУНП у місті Києві.
Оцінку базових потреб мешканців стихійного поселення у соціальних, медичних, освітніх послугах взяли на себе експерти неурядових організацій – Юліан Кондур (МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»), Андрій Галай та Олег Мартиненко (УГСПЛ).
Спілкування протягом години виявило чисельні проблеми ромів, які перебувають на території Києва.
Олег Мартиненко (УГСПЛ): «Більшість проблем ромів у стихійних поселеннях пов’язана зовсім не з питаннями громадської безпеки як це стереотипно вважається. Вони пов’язані із відсутністю діалогу з боку органів місцевого самоврядування, які можуть запропонувати гнучкі форми соціальної та просвітницької роботи з жінками та дітьми в ромському поселенні, послуги первинного медичного огляду. Для 20 чоловіків цього поселення, наприклад, які мають паспорти та бажання працювати, органи влади можуть запропонувати сезонні роботи, а за підтримки міжнародних та благодійних організацій – забезпечити поселення технічною/питною водою, контейнерами для сміття, біотуалетами та навіть електрогенераторами.
За результатами візиту буде підготовлений пакет пропозицій для керівництва Деснянської РДА, а також для членів постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності у складі Міжвідомчої робочої групи з питань виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Сподіваємось, що спільні зусилля дадуть позитивні результати вже у найближчі місяці».
Юридична та адвокаційна допомога ромському населенню здійснюється УГСПЛ у рамках проекту «Сприяння соціалізації ромського населення та захист його прав» за підтримки МФ «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024