Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань розробили навчальний анімаційний серіал «Пригоди російського Івана в українському полоні».
Серіал описує ключові питання тримання і поводження з військовополоненими через історії групи російських військовослужбовців, які були захоплені в полон під час вторгнення на територію України. У полоні вони переживають різні ситуації, які можуть статися під час перебування в установах Державної кримінально-виконавчої служби України.
Епізод за епізодом розкриваються питання статусу і прав військовополонених. У спрощеній та алгоритмічній формі демонструються стандарти тримання і поводження з військовополоненими. Серіал навчає персонал дільниць і таборів для тримання військовополонених ДКВС України практиці гуманного поводження і міжнародним стандартам, визначеним Женевськими конвенціями.
Епізод 1: «Хто такі військовополонені. Іван потрапляє в український полон». Захоплення в полон. Хто такі військовополонені. Статус військовополоненого. Ключові стандарти тримання військовополонених. Військовополонені під судом і з покаранням.
Епізод 2: «Місця тримання військовополонених. Перший день Дархана у таборі». Відмінності місць тримання військовополонених (дільниця, табір). Структурні частини табору. Процедури прийому військовополонених і карантину в таборі. Особисті речі. Розпорядок дня. Обшуки і режимні вимоги. Заходи підтримання дисципліни у таборі.
Епізод 3: «Побут військовополонених. Чим Іван може зайнятися у таборі для військовополонених». Фізкультура і спорт. Бібліотека і телебачення. Контакти з рідними. Обмеження щодо контактів з медіа. Релігійні потреби військовополонених.
Епізод 4. «Лікування військовополонених. Дархан і його бронхіт». Обов’язок доглядати за станом здоров’я і лікувати хворих військовополонених у таборі. Медична допомога полоненим у дільницях. Первинний медичний огляд в таборі і поміщення окремо хворих військовополонених. Лікування поширених хвороб та медичні послуги в таборі. Лікування складної хвороби в місцевій лікарні.
Епізод 5: «Побут військовополонених. Іван-кавоман». Праця військовополонених у таборі. Харчування. Особисті кошти військовополонених і їх витрачання. Магазин у таборі.
Епізод 6: «Закінчення полону. Дархан і його повернення додому». Способи завершення полону. Процедура залишення табору військовополоненими. Збирання документів для направлення на обмін. Видача речей і витрачання коштів. Прямування військовополонених на обмін.
Епізод 7: «Епізод-інтерактив. Міжнародне гуманітарне право про військовополонених: питання та відповіді». Чи втрачають статус військовополоненого росіяни, якщо вони вчинили військові злочини під час вторгнення в Україну? Які вимоги враховуються при організації харчування військовополонених? Навіщо організовується праця військовополонених? Як вчинити з медичними документами при звільненні військовополонених?
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.*
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024