«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
7 березня Кабінет міністрів України схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Про відповідне рішення повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. А віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук взяла це питання на особистий контроль. Як відбуватиметься вивіз дітей і чи такий примус не є порушенням прав батьків – в ефірі Ukraine World News розповіла заступниця керівника аналітичного відділу Української Гельсінської спілки з прав людини Аксана Філіпішина.
– Я абсолютно схвалюю рішення про те, що діти підлягають вивозу з небезпечної зони в примусовий спосіб. Що це означає? Що батьки не можуть підписати відмову, вони зобов’язані визначитись: чи обидва батьки, чи один з них будуть супроводжувати дитину в евакуацію, – каже Аксана Філіпішина. – Адже в цьому випадку мова йде про основоположне право дитини – право на життя. Батьки, відповідно до статті 155 Сімейного кодексу України, не мають зловживати своїми батьківськими правами, вони не можуть діяти всупереч інтересам дитини, а дитина через малолітство, навіть якщо й хоче виїхати з небезпечної території, але цьому перешкоджають батьки, не може реалізувати своє право на збереження життя і здоров’я.
Нині обов’язкова евакуація прийнята лише по Донецькій області. А під відповідні критерії застосування примусового вивозу дітей підпадає лише місто Бахмут.
– Якщо ж батьки відмовляються виїжджати, то вони можуть довірити супровід дитини іншій особі. Бо сама форма обов’язкової евакуації передбачає роз’яснення батькам про можливість передати дитину, якщо вони самі не можуть супроводжувати, – пояснює Аксана Філіпішина.
Час, місце та спосіб евакуації визначатиме військова адміністрація, попередньо ухваливши рішення за погодженням Координаційного штабу та військовими.
– В Координаційний штаб входять всі голови адміністрацій, і коли приймається рішення про обов’язкову евакуацію, одразу проговорюються не тільки шляхи виведення цивільного населення із зони бойових дій, а також місця їх розміщення в подальшому, – пояснює Аксана Філіпішина. – Тобто людям пропонуються конкретні населенні пункти.
Нагадаємо, уряд посилив обов’язковість евакуації дітей ще влітку минулого року, коли були внесені зміни до Порядку здійснення евакуації. Проте тоді примус був введений по відношенню до дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування та дитячих будинків сімейного типу.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024