«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
13 квітня відбулося урочисте нагородження переможців і лауреатів конкурсу есе Зимової школи для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни». Цю школу Українська Гельсінська спілка з прав людини організувала для молоді, зацікавленої у правозахисній діяльності. 350 студентів та студенток правничих спеціальностей впродовж трьох місяців заглиблювалися у тему міжнародного гуманітарного права.
Як підсумок Зимової школи студенти підготували есе: на розгляд журі надійшло 112 робіт. У своїх есе учасники поділилися своїм баченням щодо роботи правників в умовах війни, викликів юридичної професії, міжнародного гуманітарного права як механізму захисту в умовах збройного конфлікту та концепції перехідного правосуддя.
За результатами голосування троє студентів стали переможцями, 10 відзначені окремим дипломом журі, 39 учасників/учасниць визнані лауреатами. 53 – стали фіналістами конкурсу есе в рамках Зимової школи.
На відкритті заходу виступили:
— Дякую за вашу наполегливість, рішучість і фаховість. У роботах йшлося про правові аспекти. В журі були практикуючі судді, адвокати, викладачі, фахові юристи, які мають високі здобутки. Тут відбувається певний місток між вами, молодим поколінням, яке виходить сьогодні в життя і юридичні професії, і тими, хто вже реалізований у цих юридичних професіях. Ці юристи сьогодні запроваджують стандарти і в галузі міжнародного гуманітарного права, і права прав людини, — підкреслив Олександр Павліченко.
Переможцями стали:
— Пізніше, в особистій розмові, однокурсник пояснював мені, що оскільки сам народився і жив у Донецьку до подій 2014 року, то для нього тема ефективності міжнародного права постала досить гостро ще до вступу до університету. «В дванадцятирічному віці я мав покинути своє минуле життя, повністю. Воно стало зовсім інакшим. Міжнародне право й міжнародна спільнота не повернули мені моєї домівки, не підтримали мене коли я цього потребував. Чому я маю зараз його вивчати?..», — написав у своєму есе Владислав, розмірковуючи про ефективність міжнародного гуманітарного права.
Переможців привітали Олександр Павліченко та адвокат Андрій Яковлєв, експерт УГСПЛ та випускник освітніх курсів. Вони вручили переможцям дипломи, подарунки та сертифікати, який дає змогу взяти участь у майбутніх курсах УГСПЛ.
— Те, що описував у роботі, було не стільки про право, скільки про правду, якою вона була. Ця історія є такою, як склалося наше життя. Є питання, яке я не зміг підняти у своєму есе. Багато хто на юридичному шляху поневіряється і не має мотивації. Я досить часто чую від своїх колег, коли вони зазначають, що не можуть вже щось робити. Навчання стало складніше. В такі моменти я подумки проговорюю: сила нашого духу визначає наше сьогодні, а сила наших знань, вмінь та навичок визначить наше майбутнє, — зазначив Владислав Кривний під час нагородження.
Окремо у рамках кожної з тем журі відзначили есе, які зачепили своєю фаховістю та позицією. Журі зазначили, що есе студентів змусили подивитися на свою роботу під іншим кутом та в дечому навіть змінити свій підхід.
В темі: «Чи можна перемогти у війні, не обмежуючи права людини?» відзнаку отримали:
В темі «Доброчесність у юридичній професії: усвідомлена потреба чи карго-культ?»:
В темі: «Чи на часі концепція правосуддя перехідного періоду у розпал війни?»:
В темі: «Правова допомога ворогу України: юридичні та етичні кордони»:
В темі: «Чи є війна доказом неефективності міжнародного права?»:
В темі: «Портрет юриста/юристки в повоєнній Україні: виклики, професійні компетентності та особисті якості»:
З повним переліком переможців та лауреатів можна ознайомитися за посиланням.
Після церемонії нагородження студенти та експерти УГСПЛ взяли участь у панельній дискусії «Дилеми воєнного та повоєнного часу: який вибір є правильним та як його зробити». Модерував дискусію Сергій Мовчан, керівник департаменту документування воєнних злочинів УГСПЛ.
Учасники дискусії обговорили два важливих для правозахисту питання: поводження з російськими військовополоненими та роботу адвокатів на тимчасово окупованих територіях України. Кожен з присутніх міг висловити свій погляд на проблемне питання, тож ці дилеми розглянули детально і з врахуванням різноманітних позицій. Вони викликали жваві обговорення як серед студентів, так і серед експертів і членів журі. Учасники зазначили: було цікаво послухати думки одне одного та повчитися у процесі.
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024