Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
У семінарі взяли участь слухачі навчального курсу «Стандарти прав людини у практиці адвокатів та суддів» та адвокати та юристи з Республіки Білорусь.
Програма семінару, крім лекцій експертів, включала відвідування Ради адвокатури Литви, зустрічі з литовськими адвокатами та суддями, дискусії та неформальне спілкування.
Як зазначив учасник семінару, суддя Корольовського районного суду міста Житомира Костянтин Шалота, «Проведений захід, що відбувся в Білоруському домі з прав людини, був дійсно інформаційно насиченим, цікавим та неповторним. Відвідування Ради адвокатів Литви та спілкування з литовськими адвокатами та Головою Апеляційного суду Вільнюса виявили спільність вектору руху з їх українськими та білоруським колегами в прагненні реалізації європейських стандартів захисту прав людини в щоденній професійній діяльності».
«Незабутні враження в мене залишилися від зустрічі та спілкування з проф. Джеремі Макбрайдом, який поділився своїми енциклопедичними знаннями та власним життєвим досвідом з приводу застосування практики ЄСПЛ за ст. 6 Європейської Конвенції», — зазначив суддя Шалота.
Учасниця семінару, суддя Зарічного районного суду м. Суми Анна Кривцова також розповіла про свій досвід на семінарі.
«Враження від семінару у Вільнюсі, у Білоруському Домі прав людини – незабутні, святкові і надихаючі. Цікавим було все – живе спілкування з колегами з Білорусі та Литви, лекції Джеремі Макбрайда та Романа Кисляка, практичне завдання розроблене Сергієм Зайцем. Безліч вражень від екскурсій, музеїв, прогулянок містом з колегами. Найбільше запам’яталась атмосфера, що панувала у нашій аудиторії – виявляється, ми всі залишаємося фанатами своєї професії і стаємо все більшими фанатами прав людини, – розповідає Анна Кривцова. – Мені здається, Джеремі Макбрайду було приємно спілкуватися з небайдужими слухачами, які готові до дискусії і так завзято відстоюють свою думку. Він навіть зауважив, що коли слухав доводи адвокатів «уряду», то йому стало не по собі від їх впевненості, їх щирої віри в те, що вони говорять і їх здатності переконувати в цьому інших. Він би бажав, щоб такі завзяті адвокати були на стороні заявників, а не «уряду».
Найбільшим відкриттям для себе на семінарі суддя назвала розуміння, що можливі зрушення та зміни на краще в системі за допомогою окремих людей, тих самих фанатів прав людини.
«Це я зрозуміла, спілкуючись з колегами з Білорусі. Нехай позитивні зміни відбуваються при нас, щоб ми мали можливість це відчути», – побажала Анна Кривцова.
Цей семінар проходив у рамках співпраці Української Гельсінської спілки з прав людини, Освітнього дому прав людини в Чернігові та Білоруського дому прав людини ім. Бориса Звозького (Вільнюс, Литва) та відбувся завдяки підтримці Фонду домів прав людини.
Навчальний курс «Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів» є унікальною освітньою програмою Української Гельсінської спілки з прав людини. Загальною метою курсу є сприяння дотриманню та захисту прав і свобод людини в Україні, імплементації міжнародних стандартів прав людини в національну правову систему через посилення професійного потенціалу практикуючих судових юристів. Більше про курс на сайті http://hrs-course.helsinki.org.ua/
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024