Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Протягом 9 днів учасники — активна молодь 18-28 років зі всієї України, — змогли розширити свої знання щодо прав людини, механізмів їх захисту та громадського активізму. «Школярі» навчились помічати права людини та їх порушення у повсякденному житті та планувати ефективну діяльність у сфері прав людини. Вони також познайомились з кращими практиками правозахисної діяльності, поспілкуватися з активістами зі всієї України, а також міжнародними експертами, цікаво провівши час в компанії однодумців. Під час цьогорічної школи знову була використана методика 24-годинного марафону з розробки правозахисного проекту, частина якого була реалізована у Чернігові 16 липня.
Навчання проходило у форматі інтерактивних лекцій від кращих теоретиків та практиків, великої кількості практичної роботи з використанням нестандартних методик, майстер-класів, знайомств з інноваціями, дискусійних груп. Також було організовано майстерню «24-годинний марафон», яка мала на меті дати учасникам практичні вміння та навички розробки, реалізації та оцінки публічної мирної акції, що спрямована на просування та захист прав людини та протидію дискримінації.
В рамках марафону за 24 години було сплановано 3 акції щодо впливу на наступні проблеми:
Так, 16 липня у м. Чернігів учасники школи провели 3 публічних акції для вирішення цих проблем.
Декілька відгуків учасників Всеукраїнської школи прав людини для молодих активістів.
Ігор Конопка, Київ: «Школа, без перебільшення, змінила мою свідомість, я почав пізнавати істинні цінності, розуміти природу людини, держави та взаємовідносин між ними. Школа подарувала мені два десятки нових людей, однодумців та друзів, які не соромилися ділитися своїми думками, дарувати усмішки та випускати сльози. Школа відкрила для мене світ широких можливостей, варіантів подальшого розвитку, співпраці, поширення ідей прав людини».
Катя Вітер, Львів: «Особисто для мене школа стала місцем, де мене навчили працювати в команді та піддавати сумніву СВОЮ думку/точку зору. Незвичайна школа, яка вчить розуміти як своє тіло, так і емоції (форум-театр), а ще сприймати людей такими, якими вони є. Школа виживання, де ти кожний день вчишся толерантності та солідарності. Школа, яка надихає та додає впевненості у собі, власних силах та своїх подальших діях/планах. А ще знайомить із кардинально різними і водночас такими схожими людьми, які мають різні цілі, які ведуть до спільної мети. Школа — це вихід із зони комфорту, це знайомства, це робота у групах, це дисципліна. А ще водночас це мегавідкритість та свобода, це комфорт, розваги і багато сміху».
Анастасія Новгородська, Київ: «Я ніколи не вірила, що людина може змінитися за 8 днів. Тепер я знаю, що це можливо. Я переоцінила дуже багато речей. Я зрозуміла, що кожен з нас має визначити для себе права людини як найвищу цінність. Ми маємо відкрито говорити про дискримінацію, про утиск в правах і про зловживання, бо це єдиний спосіб вирішити більшість суспільних проблем. В подальшому я планую поширювати свої знання про права людини серед молоді, оскільки вбачаю в цьому великий ресурс для фундаментальних змін в суспільстві»
Денис Антончик, Київ: «Школа з прав людини — це той переломний момент, коли ти починаєш бачити і вірити в світ, розуміти та сприймати зовсім різних людей, якими б вони не були. Школа дала колосальний обсяг знань та навчила їх якісно використовувати. Це місце, що зламало всі стереотипи, незалежно від того, наскільки закам’янілими вони були в голові. І не можна упускати той факт, що це те саме місце, де людина сприймається людиною, а не сукупністю ознак і рамок».
Всеукраїнська школа прав людини для молодих активістів – це освітній простір, у якому молодь України навчається прав людини та активізму від провідних громадських діячів, знайомиться з кращими практиками правозахисної діяльності, спілкується з однодумцями і просто весело проводить час у цікавій компанії.
Більше про Всеукраїнську школу прав людини для молодих активістів читайте тут та на сторінці у Facebook.
Контакти:
Електронна пошта [email protected]
Телефон +380 (93) 064-88-65
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024