«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Протягом двох днів у Києві більше п’ятдесяти авторитетних вчених і експертів дискутують про втілення стандартів міжнародного права в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права під час і після збройного конфлікту. Подія організована спільно Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Європейським товариством міжнародного права та Українською асоціацією міжнародного права.
На відкритті Конференції виступила посол США в Україні Марі Йованович, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який передав вітання Президента, президент Європейського товариства міжнародного права Андре Ноллкампер, виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко та президент Європейського комітету запобігання катувань Микола Гнатовський.
Посол США висловилась щодо вкрай важливої теми Конференції та привітала організаторів та учасників.
«Ми вітаємо схвалений урядом план налагодження зв’язків з тимчасово окупованими територіями, але звертаємо увагу на те, що його ще потрібно реалізувати. Крім того, ми маємо бути готовими до примирення після конфлікту, – сказала Марі Йовановіч. – Я рада, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, щоб підготуватися до цього пост-конфліктного періоду трансформації».
Президент Європейського товариства міжнародного права Андре Ноллкампер зазначив, що розуміючи ситуацію, у якій зараз знаходиться Україна, задачею Конференції є, з однієї сторони, надати можливість юристам з різних країн висловити свої експертні погляди щодо української ситуації, а з іншої, дозволити ознайомитись з міжнародним досвідом, який може бути у цьому корисним.
Протягом першого дня відбулась низка дискусивних панелей та презентацій, зокрема, присвячених сучасним викликам правосуддю перехідного періоду, комісії зі встановлення істини в Україні, репараціям для жертв збройного конфлікту та інших.
Говорячи про майбутнє завершення бойових дій в України, виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко зазначив, що вибір шляху до перемоги буде залежати від дискусій, яким ми бачимо мир після закінчення збройного конфлікту. Саме тому, на його думку, саме зараз є вкрай актуальними експертні дискусії щодо пост-конфліктного правосуддя на високому рівні.
Наприкінці першого дня, після панельних дискусій відбулась презентація книги вченого з Узбекистану Сергія Саяпіна, присвячена подіям в Україні після 2014 року.
А на завершення публіка прослухала скайп-лекцію видатного професора міжнародного права Шеріфа Бассіуні, присвячену майбутнім тенденціям пост-конфліктного правосуддя. Модератором дискусії виступила суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська.
Конференція ще триває сьогодні пряма трансляція доступна для перегляду в соціальних мережах.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024