Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
Круглий стіл було розділено на три секції. Перша була присвячена місцю правосуддя перехідного періоду в сучасних правових системах, на другій було висвітлено нагальні проблеми України, що потребують використання досвіду транзитивного правосуддя, а в третій була представлена оцінка перспектив та ресурсів для імплементації правосуддя перехідного періоду в українських реаліях.
На початку з вітальною промовою виступила директорка відділу демократії та самоврядування,виконуюча обов’язки заступника директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові та Білорусі Кейт Сомвонгсірі. Вона наголосила на крайній важливості втілення концепту перехідного правосуддя в Україні.
Як зазначила в промові заступник міністра юстиції України Ганна Онищенко, «даний момент для України велике значення мають дві проблеми: по-перше, це відновлення довіри суспільства до держави, правоохоронних та судових органів. По-друге, має бути відновлена довіра до права в найбільш широкому значенні цього слова».
Ендрю Соломон, старший радник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з питань верховенства права та перехідного правосуддя та дослідник з питань демократичного розвитку, наголосив на тому, що правосуддя перехідного періоду є багатофункційним.
«Важливо усвідомлювати, що цей інструмент має виконувати не тільки функції ретрибутивного правосуддя, але також забезпечити країну надійними компенсаторними внутрішніми механізмами», – зазначив Ендрю Соломон.
Директор Центру досліджень та документації Мірсад Токача (Боснія і Герцеговина) підкреслив, що найважливішим елементом у впровадженні правосуддя перехідного періоду, зокрема в Україні, є правда. Громадянське суспільство, за словами експерта, повинно вимагати правдивості від державних структур у процесі документування воєнних злочинів.
Роман Мартиновський, експерт УГСПЛ та голова правління Української фундації правової допомоги, заявив, що реформувати судову систему України та впровадити гібридні суди недостатньо для того, щоб відновити довіру до влади та національної судової системи. Він зазначив, що для цього чинна влада, без взаємних обвинувачень, мусить покаятись перед українським суспільством, за те, що вона не змогла захистити свій народ від військової агресії.
Наприкінці круглого столу учасники, висловивши свої міркування та пропозиції щодо подальшої роботи у цій сфері, погодилися підтримати проект пропозицій, підготовлений за результатами виступів. Протягом тижня оргкомітет круглого столу має доопрацювати рекомендації з урахуванням доповнень і зауважень, після чого спрямує їх до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів. Безперечним позитивним результатом круглого столу став початок формування мережі експертів в галузі правосуддя перехідного періоду, готових до реалізації кращих світових практик на теренах України.
Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.
Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024