«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
УГСПЛ продовжує співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Нижче наведено стислий опис проектів, реципієнтом та виконавцем яких виступає УГСПЛ в рамках субгрантів, наданих проектом «Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
У відповідності до затвердженого наказом Міністерства юстиції № 287/7 від 31.12.2014 Плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, наказом від 10.03.2015 № 331/5 Міністерство утворило 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БПД), які забезпечують організацію надання правової допомоги у цивільних та адміністративних справах з 1 липня 2015р.
Варто відмітити, що у населення є великий запит на отримання правової допомоги у цивільних і адміністративних справах, який постійно збільшується і роль місцевих центрів у здійсненні відповіді на цей запит відповідно також весь час зростає. Тому ефективне функціонування місцевих центрів є одним із ключових аспектів розвитку системи безоплатної правової допомоги в цивільних та адміністративних справах в Україні. Від часу утворення цих центрів вже пройшло достатньо часу, і на наразі важливо провести незалежну оцінку ефективності їх роботи, щоб визначити на якому етапі розвитку перебувають ці центри і наскільки ефективною є їх діяльність.
Даний проект спрямований допомогти системі БПД стати більш ефективною у виконанні своїх завдань. Серед більш конкретних цілей можна виокремити наступні:
Період виконання: липень-грудень 2017р.
Після прийняття нових положень до Кримінального процесуального кодексу України, які зобов’язали українські суди у своїх рішеннях застосовувати прецеденти Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), українська судова система почала робити перші кроки до зближення з англосаксонською системою права. Дослідження «Precedent UA» – це єдине в Україні систематичне дослідження цього аспекту діяльності судів у країні. Проблема імплементації рішень ЄСПЛ є багатогранною та складною: передбачає зміну підходів до окремих питань, поглядів на суть питань, і в цілому парадигму зміни у правовій культурі суспільства. При цьому головна роль належить суддям, які застосовують підходи засновані на повазі до прав людини у щоденній практиці.
Дослідження «Precedent UA» є необхідним для моніторингу застосування практики ЄСПЛ і не лише кількісного показника, але й якісного, щоб уникнути формування неправильної національної практики, з викривленими підходами до міжнародних принципів права. Об’єкт дослідження щороку однаковий, але є змінним предмет: в 2017 році темою дослідження обрано питання застосування судами практики ЄСПЛ щодо України за статтею 6 (в кримінальних справах) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Проект ставить на меті такі цілі:
Період виконання: вересень 2017р. – липень 2018р.
Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38(044)521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Програма USAID «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 р. і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україні: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим колам, громадському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38(044)581-3303».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024