«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
19 лютого 2021 року в Маріуполі відбувся захід «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+». На зустрічі були присутні керівник проєктів УГСПЛ щодо захисту прав людини ЛГБТКІ-спільноти та активістів Максим Петров, та координатор моніторингових кампаній «Поліція під контролем» Асоціації УМДПЛ Сергій Перникоза, які є представниками робочої групи, ініційованої Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ), з метою розробки стратегії комунікації між організаторами мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+, ОМС та поліцією.
Протягом робочої зустрічі регіональні ЛГБТКІ+-активісти, представники Національної поліції та органів місцевого самоврядування обговорювали проблеми нападів на місцевих активістів як під час мирних зібрань, так і безвідносно до заходів.
Серед питань, адресованих представникам Маріупольської міськради та поліції були: порядок дій при нападі на особу; проведення просвітницьких заходів для працівників поліції та ОМС на тему прав людини та недискримінації; проведення просвітницьких заходів для представників ЛГБТКІ+-спільноти щодо алгоритму дій при нападах.
Крім цього, на зустрічі були представлені результати пілотного дослідження «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+: проблеми комунікації між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування», яке Українська Гельсінська спілка з прав людини провела спільно з Асоціацією УМДПЛ, ГО «Правозахисна ініціатива» і ГО «Інсайт» за підтримки Freedom House в Україні.
Особливий акцент протягом робочої зустрічі було зроблено на рекомендаціях щодо налагодження саме комунікації для усіх сторін, причетних до забезпечення безпеки під час мирних зібрань, які проводять представники\-ці ЛГБТКІ+ спільноти.
Сергій Перникоза, УМДПЛ:
«Питання належного забезпечення безпеки під час мирних зібрань, які проводять представники\-ці ЛГБТКІ+ спільноти досить тісно пов’язане з тим, як налагоджена комунікація з органами місцевого самоврядування та, звісно, з поліцією. Це питання не слід розглядати лише в контексті подачі повідомлень про мирні зібрання і зустрічей щодо особливостей їх проведення.
Комунікацію можна вибудовувати також шляхом ініціативи проведення зустрічей з поліцією, наприклад просвітницьких лекцій для поліцейських щодо мови ворожнечі, захисту прав людини, ґендерних питань, історії становлення та розвитку ЛГБТКІ+-спільноти в Україні. Думаю поліція та органи місцевого самоврядування всіляко сприятимуть проведенню подібних ініціатив.»
Пілотне дослідження «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+: проблеми комунікації між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування» доступно за посиланням.
Захід організовано за підтримки Freedom House в Україні.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024