Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Ці непрості та досить дискусійні питання стали основою так званої «Української сесії», що відбулася 03 жовтня 2017 р. в рамках щорічного майстер-класу для майбутніх стратегічних радників миротворчих місій Євросоюзу (Оттава, Канада). Такі майстер-класи були започатковані в 2010 р. Національною поліцією Нідерландів спільно з Центром демократичного контролю за збройними силами (Женева, DCAF). Учасниками можуть бути особи, делеговані державами, на рівні суперінтендантів поліції з відповідним досвідом, підготовкою та мотивацією.
Цієї осені в Канадському коледжі поліції для проходження «Майстер-класу 2017» зібралися представники 11 країн (Австралія, Бельгія, Велика Британія, Данія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Франція, Швейцарія). Олег Мартиненко, керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини, з урахуванням власного миротворчого досвіду, здійснив огляд сучасної донорської допомоги Україні з позицій запровадження перехідного правосуддя в Україні.
Учасники були дещо здивовані тим, що в 2017 р. Україна наразі має 541 проект міжнародної технічної допомоги з бюджетом в 1,5 млрд. доларів.
Більшість з них реалізуються Європейським Союзом (320 проектів), окремими державами (148) та міжнародними організаціями (93). Серед усіх донорів найбільша кількість проектів належить США (86), ОБСЄ (36), Європейському банку реконструкції та розвитку (30), Німеччині (23), Канаді (15), ПРООН (13). Частина донорських ресурсів у 2016 році було спрямовано на Національну безпеку та оборону – понад 457 млн. €; система правоохоронних органів – понад 33 млн. €.
Ukrainian donors 2017-Martynenko
Що стосується сектору цивільної безпеки, то донорська допомога протягом 2014-2020 рр. розподіляється за наступними тематичними напрямками:
Олег Мартиненко акцентував увагу поліцейських експертів, що в цілому 63% всіх донорських грошей зазвичай отримує сектор безпеки України (Міністерство оборони, МВС, СБУ). У 2018 р. сектор безпеки має отримати 86 млн. 838 тис. доларів, що є важливим ресурсом для реформування пост-радянських підходів роботи силових органів у європейські процедури, спрямованих на захист населення під час збройного конфлікту.
Проте в секторі безпеки, за розрахунками О.Мартиненка, ситуація є кардинально відмінною – 95,6% усіх міжнародних дотацій спрямовуються на органи влади. При цьому роль неурядових організацій важко переоцінити – саме цивільні експерти пропонують прогресивні законодавчі ініціативи, аналізують критичні аспекти діяльності сектору безпеки, звертають увагу донорів на найбільш перспективні напрямки та моніторять процес реформ.
Як підсумок, керівний склад поліцій 11 держав був орієнтований на більш активну взаємодію з неурядовим сектором України та більш кропітку роботу з донорськими інвестиціями, що стосуються реформування сектору безпеки та запровадження перехідного правосуддя в Україні.
Почесна відзнака від Канадського коледжу поліції “Masterclass 2017», отримана як визнання експертного рівня УГСПЛ, відбула до Києва.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024