Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
8 вересня Представництво Президента України в Криму спільно з правозахисною організацією “КримSOS” та Українською Гельсінською спілкою з прав людини презентували телеграм чат-бот – CrimeaIsUAbot (t.me/CrimeaIsUaBot) – для громадян, які мешкають на території тимчасово окупованого Кримського півострова, для отримання типових відповідей з найбільш розповсюджених питань, таких як оформлення паспортних документів, реєстрації фактів народження/смерті, які відбулися на тимчасово окупованій території, та найактуальніших процедурах перетину адміністративної межі через КПВВ.
Для команди Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим важливо працювати задля збереження зв’язків із громадянами, які проживають на тимчасово окупованому півострові. “Держава повинна створювати інструменти, які б максимально могли наближати адміністративні і інші послуги до кримчан. І мова не тільки про те, що зараз можна відвідати ЦНАП прямо на адміністративній межі, ми працюємо для запровадження онлайн послуг. Чат-бот CrimeaIsUAbot дозволяє отримати моментальну консультацію із найбільш популярних питань: оформлення паспорту громадянина України, свідоцтва про народження, актуальну інформацію по порядку перетину КПВВ. І це зі зразками документів та можливістю записатися в чергу на подачу документів. Ми продовжуємо працювати і над іншими напрямками, наша з партнерами амбітна мета – запровадження онлайн нотаріату для наших громадян з Криму. В умовах штучних обмежень з боку окупаційних адміністрацій, також робота йде і за напрямком розробки онлайн подачі документів в заклади вищої освіти для дітей з окупованих територій. Спільними зусиллями, у тісній співпраці з Мінреінтеграціі та Мінцифри ми будемо створювати та розвивати систему збереження зв’язків із громадянами до повної деокупаціі АР Крим та міста Севастополь” – розповіла під час презентації Перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Дар’я Свиридова.
Під час презентації учасники не тільки показали, як працює новий онлайновий інструмент, а й надали інформацію щодо найбільш популярних послуг, за якими звертаються до держави мешканці тимчасово окупованих територій та проблемних питань, з якими стикаються.
“В Криму зараз мешкає понад два мільйони громадян України. Жоден з них не може безперешкодно отримати або відновити паспорт громадянина України. У кращому випадку для цього треба їхати на підконтрольну територію, у гіршому – людина має проходити складні бюрократичні процедури, витрачати час та гроші. Ця проблема не має простого та швидкого рішення. Проте за допомогою чат – боту, який ми сьогодні презентуємо, мешканці Криму можуть швидко дізнатись про те, як їм отримати або поновити паспорт громадянина України” – коментує координаторка кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, юристка Анна Расамахіна.
У продовженні дискусії презентації со-координаторка громадської організації “КримSOS” Ольга Куришко розповіла, що “за даними Міністерства юстиції у 2019 році видано 3660 свідоцтв про народження дитини на окупованій території Криму. Такі свідоцтва видаються на підставі судового рішення. У 2019 році тільки в Херсонській області суди винесли приблизно 2118 таких рішень. У той же час окупаційна влада повідомляє, що у 2019 році видано більше 23 тис. свідоцтв про народження. Таким чином, лише 15% дітей, народжених у Криму, документовані відповідно до вимог українського законодавства. Звичайно, це не досить точні дані, але вони відображають загальну не досить втішну тенденцію. Судова процедура є складною, тривалою та є лише однією із складових процесу отримання документів. Питання оформлення свідоцтва про народження або смерть залишається у ТОП запитів від кримчан до нашої організації з 2016 року. Саме тому, чат-бот містить окремий розділ по цій тематиці. Разом з партнерами, ми намагалися максимально просто розкласти процедуру оформлення документів та адаптувати шаблони заяв до суду залежно від ситуації, в якій перебуває людина. При наповненні чат-боту ми враховували практику, яка склалася за цей час. Процедура отримання українських документів потребує спрощення, і таким рішенням могла б стати адмінстративна позасудова процедура, але зараз ми виходили з того, що визначено законодавством”.
Чат-бот є доступним за посиланням: https://t.me/CrimeaIsUaBot
Запис презентації:
Чат-бот є спільним продуктом Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, громадської організації “КримSOS” та Української Гельсінської спілки з прав людини.
Робота УГСПЛ щодо створення чат-бота стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024