«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
За інформацією Міністерства соціальної політики кількість переселенців в межах України сягає 4,8 мільйона осіб. З пошуком житла ВПО допомагає проєкт «Прихисток». Це державний проєкт, що поєднує тих, хто шукає з тими, хто готовий надати свою квартиру чи будинок для проживання переселенців. До цього процесу залучені також органи місцевого самоврядування в громадах. Кожен, хто розміщує ВПО має право на грошову компенсацію від держави. Як приєднатись до програми «Прихисток» та отримати за це виплати детально пояснюють юристи громадської приймальні УГСПЛ в Сумах.
Постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 затвердила Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Державні виплати передбачені за прихисток переселенців:
Важливо: з грудня 2023 року компенсація НЕ надається за розміщення переселенців, з якими людина пов’язана родинними відносинами, має кровну спорідненість або перебуває у шлюбі (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).
Сума компенсації розраховується відповідно до кількості днів, впродовж яких житло надавалося для розміщення переселенців: кожен такий людино-день обчислюється у 14,77 гривень.
Для того, щоб отримати компенсацію за розміщення ВПО власникам житла необхідно:
Публікувати оголошення варто лише тоді, коли власник справді готовий безкоштовно прийняти переселенців.
Вказану інформацію можна також подати до виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі їх створення) ради, місцевої держадміністрації, відповідної військової адміністрації. На підставі поданих відомостей, місцева влада вносить дані до інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Так формується перелік житлових приміщень, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у населеному пункті.
Якщо в цьому процесі не буде помилок, власнику житла надійде компенсація. Вона виплачується за зазначеними у заяві банківськими реквізитами, якщо відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, тож варто вчасно оплачувати усі рахунки від обслуговуючих підприємств.
Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:
Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube
Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024