«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
По всій Україні правозахисники Громадських приймалень УГСПЛ допомагають постраждалим від воєнних злочинів РФ. Щоб отримати відшкодування завданих збитків від держави або звернутись в Європейський суд з прав людини, варто розпочати перші кроки, а саме повідомити поліції, СБУ чи іншим правоохоронним органам про кримінальне правопорушення. Як це зробити правильно — розповіли юристи Громадської приймальні УГСПЛ міста Хмельницького, що діє на базі ГО “Подільська правова ліга”.
На рівні законодавства чітких вимог до написання заяви про вчинення кримінального правопорушення не визначено. Досить важливо описати всі відомі факти і обґрунтувати наявність ознак злочину. Оскільки на підставі заяви і відомостях, що в ній зазначені, буде вноситися інформація до Реєстру, то радимо вказати наступні дані:
Заяву важливо написати в двох однакових примірниках. Якщо вона надрукована, то можна зробити ксерокопію. Всі екземпляри повинен підписати заявник. Один примірник ми залишаємо правоохоронним органам, а на іншому — проставляється вхідний номер та дату прийняття. Після прийняття письмової заяви органи поліції зобов’язані видати заявнику спеціальний талон-повідомлення.
Якщо ви приймете рішення надсилати заяву поштою, необхідно відправляти рекомендований лист з повідомленням про вручення та з описом, в якому вказується, що саме відправляється, в скількох примірниках і на скількох сторінках.
Після подання заяви, ви маєте отримати:
Якщо вам не нададуть Витяг, то ви маєте право оскаржити відмову у внесенні відомостей/бездіяльність слідчого в порядку ст. 303 КПК України.
Зверніть увагу, що вашу заяву зобов’язані зареєструвати протягом 24 годин!
В разі анонімного повідомлення про кримінальне правопорушення, правоохоронні органи мають перевірити інформацію. І за наявності ознак злочину почати досудове розслідування протягом 24 годин з моменту отримання такого повідомлення.
Часто люди цікавляться, куди звертатись у випадку вчинення правопорушення? Більшість справ підслідні органам Національної поліції України, ті, що стосуються тероризму, порушення правил ведення війни — органам Служби Безпеки України.
Маєте запитання, звертайтесь до юристів приймальні УГСПЛ, які вас проконсультують абсолютно безкоштовно. Робота мережі приймалень здійснюється за підтримки Програми USAID Україна «Права людини в дії».
Мережа громадських приймалень УГСПЛ надає допомогу постраждалим від війни за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024