Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
У Veteran Hub відбулася лекція, присвячена основам міжнародного гуманітарного права в контексті збройного конфлікту в України. В якості спікера для ветеранів та юристів, зокрема з ГО «Юридична сотня», виступив експерт Програми USAID «Права людини в дії» Максим Тимочко.
Головною метою лекції було розвінчати міфи щодо збройного конфлікту на Сході та окупації Кримського півострову, які є наслідком відсутності знань з міжнародного права. Першочергово, вважає експерт, варто знати поняття, які ми використовуємо як в побуті, так і в офіційно-діловому спілкуванні.
«Найелементарніше, що варто знати кожному – це те, чим відрізняються один від одного такі терміни як війна, воєнний стан, збройний конфлікт, окупація, анексія, АТО та ООС. Адже від цього залежить обсяг прав, обов’язків та відповідальність не тільки держави, а й кожної людини по будь-яку сторону конфлікту. На жаль, в Україні досі не розрізняють такі поняття як «військовий стан» та «воєнний стан», хоча відмінності очевидні: оголошення війни на противагу особливому правовому режиму, який вводиться для збереження держави», – акцентував Максим Тимочко.
У продовження експерт розповів про ситуацію на Сході в міжнародному контексті та порівняв збройний конфлікт в Україні з іншими в світі, а також пояснив, у чому різниця міжнародного та неміжнародного збройного конфлікту. Сама класифікація потрібна, адже залежно від статусу, застосовуються різні норми міжнародного гуманітарного права. А від того, знову ж таки, різняться за своїм обсягом гарантії та захист учасників конфлікту. Хоча можливе існування і паралельно двох видів конфлікту на одній території і рамках однієї ситуації. Так, власне, зараз і відбувається на сході України, де, згідно зі звітами про попереднє розслідування Канцелярії Прокурора Міжнародного кримінального суду (наприклад, у звіті з 2018 рік) триває збройний конфлікт міжнародного та неміжнародного характеру.
Під час заходу спікер розповів і про міжнародну відповідальність за порушення прав людини в Криму та на Донбасі, а також про кримінальну відповідальність за воєнні злочини, які вчиняються в ході конфлікту. Окрему увагу Максим Тимочко приділив питанню захисту жертв збройного конфлікту, у тому числі – внутрішньо переміщених осіб.
«Я сподіваюся, що лекція підвищила рівень базових знань учасників та спонукатиме їх до розвитку критичного мислення», – зазначив експерт Програми USAID.
Програма USAID «Права людини в дії» планує продовжувати розпочату співпрацю з Veteran Hub, що є першим в Україні відкритим простором для громадських організацій, які працюють у сфері ветеранських справ.
Зазначену діяльність впроваджено в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53.
Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024
Херсонець Олександр Д’яков відомий у місті своєю проукраїнською позицією: він виходив на місцевий Майдан під...
09 July 2024
Впродовж останніх 10 років збройні сили РФ скоювали міжнародні злочини на території Донецької, Луганської областей...
04 July 2024