Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
31.01.2022
Починаючи з 2016 року, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) впроваджує Політику гендерної рівності та недискримінації з метою дотримання принципів гендерного мейнстримінгу в організаційній роботі та на робочому місці (працевлаштування, робочі відносини, оплата праці, визначення складу керівних органів тощо), а також у процесі реалізації окремих програм і проектів. Для цього гендерна екпертка Спілки Тамара Марценюк розробляє річний План дій на виконання Політики та здійснює моніторинг його виконання з подальшим звітуванням.
План дій на 2021 рік був спрямований на проведення інформаційно-просвітницьких заходів на гендерну і недискримінаційну тематики, налагодження співпраці із громадськими організаціями та ЗМІ, а також надання гендерно-чутливої правової допомоги.
Так, у 2021 році продовжувалася робота над щорічною Антипремію за сексистські висловлювання «Це Яйце!»[1], над спеціальним проектом УГСПЛ «Правозахисниці, які змінюють Україну»[2] – серією інтерв’ю з активістками зі всієї України, які працюють у різноманітних сферах правозахисту та представляють різноманітні правозахисні організації (у тому числі, й УГСПЛ). Станом на кінець року розміщено уже 86 інтерв’ю з правозахисницями.
Громадські приймальні УГСПЛ (за потреби, у співпраці з Центром стратегічних справ УГСПЛ та за його підтримки) продовжували надавати безкоштовні гендерно-чутливі юридичні послуги уразливим верствам населення. Загальна кількість звернень за рік склала 10 891 (з яких 49% надійшло від жінок), в тому числі з питань прав жінок, торгівлі людьми, запобігання та захисту жінок від домашнього та гендерного насильства (у тому числі щодо чоловіків і хлопчиків) та в умовах триваючого збройного конфлікту та окупації. Як регіональні, так і національні освітні та просвітницькі заходи УГСПЛ дозволили ознайомити цільову аудиторію, приділивши увагу потребам і правам жінок і дівчат, а також інструментам їх захисту. Такі освітні заходи включали два вебінари з гендерно-чутливого підходу в перехідному правосудді спільно з Програмою USAID «Нове правосуддя» та Міжнародним центром перехідного правосуддя.
Окремий інтерес був зосереджений на співпраці з різноманітними ЗМІ[3], включаючи, щодо привернення уваги до питань гендерної нерівності та сексизму[4]. А успішний досвід УГСПЛ щодо запровадження внутрішньоорганізаційної політики недискримінації та гендерної рівності, розробки рекомендацій про використання гендерної складової в аналітичних матеріалах поширювався під час зовнішніх подій.[5]
Треба також зазначити, що у листопаді УГСПЛ підготувала заявку для номінування в рамках проєкту “Індекс корпоративної рівності 2021” – національне дослідження щодо рівності та недискримінації на робочому місці, у якому добровільно можуть взяти участь приватні та державні компанії. У результаті було отримано 71 бал із 100. У лютому 2022 року організатори очікують презентацію результатів проєкту.
Звіт можна скачати ТУТ.
[1] /articles/v-ukraini-vtretie-vruchat-antypremiiu-tse-yaytse-za-seksyzm-u-media/
[2] /activities/spetsproekty/pravozahysnytsi-yaki-zminyuyut-ukrajinu/
[3] Наприклад, гендерна експертка УГСПЛ Тамара Марценюк надала велике інтерв’ю для ресурсу “the Ukrainians”, у якому також згадується робота в УГСПЛ.
[4] Наприклад, з нагоди Міжнародного дня захисту прав жінок гендерна експертка УГСПЛ стала гостею на радіо “Новое время” у передачі “Подвійні стандарти” і надала експерні коментарі для TEDxKyiv.
[5] Наприклад, гендерною експерткою Тамарою Марценюк на тренінгу для аналітичних центрів 9 червня; тренінгу з гендерної рівності, інклюзії та безпеки в рамках проєкту “БІГ. Безпека, інклюзія, гендер в освіті. Гендерний аудит як інструмент змін” 12 серпня; тренінгу “Протидія гендерним стереотипам у медіа” на Гендерному медіа форумі в Києві 17 вересня.
Звіт підготовлено за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Після повномасштабної агресії Росії в Україні введено воєнний стан. А це означає, що до лав...
02 August 2024