Публікація

Експертна дискусія “Рішення ЄСПЛ щодо “справ Євромайдану” прийняті. Що далі?”

21January 2021

21 січня, о 13.00, у приміщенні конференц-зали Української Гельсінської спілки з прав людини (м. Київ, вул. Фролівська, 3/34, 1 поверх) відбудеться експертна дискусія “Рішення ЄСПЛ щодо “справ Євромайдану” прийняті. Що далі?”.

 

21 січня 2021 року Європейський суд з прав людини оприлюднить рішення щодо 33 скарг, які стосуються трагічних подій, що сталися під час Революції Гідності на Євромайдані.

Під час Революції Гідності у Києві у період з кінця листопада 2013 року до лютого 2014 року у протистоянні з правоохоронцями загинуло більше 100 протестувальників і багато отримали численні тілесні ушкодження. Слідчі органи України розслідують кримінальні справи про розстріли та про побиття учасників акцій протесті на Майдані, які мали б встановити обставини і винуватців цих злочинів.

Через систематичне затягування розгляду справ в національних судах та неефективність досудового розслідування, постраждалі під час Революції Гідності та їх родичі звернулися до Європейського суду з прав людини.

 

З 33 скарг адвокати Української Гельсінської спілки з прав людини та голова партнерської організації, адвокатського об`єднання “Погосян і Партнери”, підготували разом 20 заяв до ЄСПЛ  і представляли інтереси громадян України весь час розгляду справ.

6 справ, які представляли юристи УГСПЛ, стосуються подій 30 листопада 2013 року, коли на Майдані зібралися мирні мітингувальники, більшість з яких були студентами, і які були жорстоко побиті представниками правоохоронних органів. Потерпілі скаржилися на порушення їхніх прав, а саме заборону жорстокого поводження, право на мирне зібрання, свобода вираження поглядів, право на ефективні засоби захисту.

14 справ, якими опікувався Віталій Погосян, стосуються подій 26 січня 2014 року у м. Дніпро (тоді Дніпропетровськ), де відбувалася мирна акція протесту проти непідписання договору про асоціацію, побиття мирних демонстрантів та вбивства на Майдані в Києві мирного протестувальника, мешканця Дніпропетровської області Сергія Нігояна.

 

За рішенням ЄСПЛ постраждалі можуть отримати від України компенсації від 5 до 50 тисяч євро, в залежності від ступеню їхніх ушкоджень. ЄСПЛ може оголосити, що держава Україна винна у побитті студентів під час Євромайдану. Крім того, державна влада України може бути визнана винною в тому, що вона не хоче належним чином розслідувати злочини проти євромайданівців зараз.

 

Експертна дискусія ініціюється з метою обговорення суті та можливих наслідків рішень Європейського суду з прав людини для України у справах, які супроводжували Українська Гельсінська спілка з прав людини та партнерська організація адвокатське об`єднання “Погосян і Партнери”.

Спікери:

Михайло Тарахкало, керівник Центру стратегічних судових справ УГСПЛ.

Віталій Погосян, голова Адвокатського об`єднання “Погосян і Партнери”, правозахисник.

Маргарита Сокоренко, заступник керівника Секретаріату – начальник Управління представництва держави в міждержавних справах Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

Юрій Аксенин, голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.

Стас Козлюк, журналіст.

 

Питання для обговорення:

  1. Зміст та значення рішень ЄСПЛ в щодо справ Євромайдану.
  2. Наслідки рішень ЄСПЛ у справах Євромайдану для постраждалих, суспільства та держави.
  3. Механізми виконання рішень ЄСПЛ щодо справ Євромайдану у повному обсязі.
  4. Як суспільна увага може допомогти справам Майдану.

Захід проводитиметься із використанням онлайн-платформи ZOOM та транслюватиметься на офіційній Facebook-сторінці УГСПЛ.

 

Взяти участь у обговоренні можна шляхом надсилання запитань експертам у коментарях під трансляцією на офіційній Facebook-сторінці УГСПЛ або за умови приєднання до обговорення  на онлайн-платформі ZOOM.

https://zoom.us/j/94974407519?pwd=ZVBrQnRsemtDNFJqVzJTQ3hWYkpHdz09
Ідентифікатор конференції: 949 7440 7519
Код доступу: 411637

У разі виникнення питань просимо звертатися до контактної особи – Максима Петрова (095-483-4845, [email protected]).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: