Публікація

Круглий стіл на тему “Моніторинг та документування – основа політики подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України”

26November 2021

Запрошуємо на круглий стіл на тему “Моніторинг та документування – основа політики подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України”. Захід відбудеться 26 листопада з 10 год. до 11 год. 30 хв. в рамках Третього міжнародного форуму щодо східної України “Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення”.  Долучитися можна онлайн, вхід в ZOOM – кімнату ТУТ, пароль для входу: 011635. Організатори забезпечують переклад.

Впровадження заходів перехідного правосуддя в Україні, планування та реалізація програм деокупації та реінтеграції буде неможливим без моніторингу, фіксації (документування) та збереження інформації про всі події, що відбуваються в ході збройної агресії РФ проти України. У країнах, що пережили (переживають) війни, моніторинг та документування здійснюють, як правило, НУО та міжнародні організації (наприклад, місії ООН, ОБСЄ).

На думку українських НУО, які з 2014 року моніторять та документують події Російсько-Української війни, це завдання має виконувати держава за допомогою НУО, оскільки без документів ми не покараємо винних, не «порахуємо» та не виплатимо репарації, не забезпечимо право на правду та гарантії неповторення. Крім того, держава має бути готовою до моменту деокупації територій, це означає: мати готовий бюджет, програми та стратегії у гуманітарній, економічній, соціальній, військовій та інших сферах. Отже, потрібно збирати та обробляти інформацію про події на окупованих територіях.

Під час заходу будуть презентовані спільні напрацювання НУО України та Мінреінтеграції щодо створення державної системи моніторингу та документування порушень прав людини, Міжнародного гуманітарного права та інших порушень, допущених у ході збройної агресії РФ проти України.

 

Спікери та спікерки:
1) Антон Кориневич, Постійний представник Президента України в АР Крим,
голова робочої групи з питань реінтеграції Комісії з правової реформи при Президентові України / Дар’я Свиридова, перший заступник Постійного представника Президента України в АР Крим, член робочої групи з питань реінтеграції Комісії з питань правової реформи за Президента України) (Україна). Тема: Концепція перехідного правосуддя – основа державної політики забезпечення гарантій жертвам збройної агресії РФ проти України; 

2) Сергій Заєць, заступник керівника Донецької обласної прокуратури (Україна). Тема: Документування подій збройної агресії Російської Федерації проти України – основа притягнення до відповідальності винних;

3) Володимир Щербов, Моніторингова місія ООН з прав людини. Тема: Чому важливо документувати події збройного конфлікту? Досвід ММ ООН з моніторингу та документування порушень прав людини під час збройних конфліктів;

4) Неллі Яковлєва, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республікі Крим, міста Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин (Україна). Тема: Важливість документування подій збройної агресії Російської Федерації проти України для захисту прав жертв;

5) Олександр Смирнов, радник віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції (Україна); Со-спікер: УГСПЛ (Олексій Біда, керівник Центру документування). Тема: Презентація Центру розвитку світу Мінреінтеграції; презентація діяльності експертної ради Мінреінтеграції з розробки пропозицій щодо створення державної системи моніторингу та документування порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права та інших порушень, скоєних під час збройної агресії Російської Федерації.

Модераторка: Олена Семьоркіна, аналітик, спеціаліст з питань нормотворення Української Гельсінської спілки з прав людини (Україна).

 

Захід підготовлений за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: