Право на правду: не виконані уроки 90-х
11.05.2021
УГСПЛ разом з ХПГ починають цикл онлайн дискусій, присвячених праву на правду, як невід’ємної складової перехідного правосуддя.
Головний посил дискусій: невиконане “домашнє завдання” з перехідного правосуддя в 90-х, зокрема, не розкриття вчасно архівів, ментально перешкоджає сучасному суспільству об’єктивно сприймати правду про збройну агресію Російської Федерації проти України, критично оцінювати пропаганду.
Суспільству важливо знати, з якими радянськими наративами ми досі маємо справу, що перешкоджають зміні парадигми організації влади (проблеми люстрації), освіти, культури тощо.
До участі у дискусіях запрошуються колишні дисиденти, правозахисники, вчені, представники органів державної влади, державних архівних установ.
“Право на правду: не виконані уроки 90х”, яка відбудеться 12.05.2021 з 15.00 до 16.30 год, плануємо розпочати з обговорення питання доступу до радянських архівів, зокрема, КДБ УРСР, досвіду країн Центральної та Східної Європи з відкриття архівів для суспільства та впливу цих процесів на політичні і суспільні зміни.
СПІКЕРИ
Модераторка – Олена Семьоркіна, аналітикиня, спеціалістка з питань нормотворення Української Гельсінської спілки з прав людини, Заслужений юрист України.
Теми онлайн дискусії:
- чому Україна не відкрила архіви КДБ у 90-х?
- досвід країн Центральної та Східної Європи по відкриттю архівів спецслужб та вплив цих процесів на формування молодих демократій, “здатних себе захистити”;
- які радянські наративи досі перешкоджають зміні парадигми організації влади (проблеми люстрації), освіти, культури?
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.